بزرگترین سانتر آی سی یو سوختگی شمال کشور در رشت افتتاح می شود

بزرگترین سانتر آی سی یو سوختگی شمال کشور در رشت افتتاح می شود

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: بزرگترین سانتر آی سی یو سوختگی شمال کشور در بیمارستان ولایت رشت افتتاح می شود
82074266_92299474eedbd

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از برنا دکتر علی داودی معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی گیلان در همایش پویش مردمی (چهارشنبه سوری و نوروز ) شاد و مواظب باش که در بیمارستان سوختگی ولایت برگزار شد اظهار داشت : حوادث غیر عمدی قابل پیشگیری است و باید با فرهنگ سازی از این حوادث جلوگیری کرد.
وی ادامه داد : این همایش به مناسبت روز چهارشنبه سوری و پویش مردمی که امیدواریم روز شاد و بدون حادثه داشته باشیم برگزار می شود.
معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان آماری از چهارشنبه سوری سال گذشته استان گفت : در سال گذشته در استان گیلان فقط ۴۳۳ درصد حادثه دیدگان دانش آموزان بوده اند، بیشتر کسانی که آسیب دیده اند افراد حاشیه ای بوده اند و ۱۰ درصد افراد زیر ۵ سال بوده اند .
وی تاکید کرد : نزدیک ۱۸۰ نفر در همین ایام سانحه دیدند و درمان شدند، یکی از فیلدهای مرکز تحقیقات ترومای گیلان سوختگی و غرق شدگی است که جز حوادث قابل پیش بینی محسوب می شود .
داودی خاطر نشان کرد: در هفته سلامت آینده بزرگترین سانتر آی سی یو سوختگی شمال کشور را در این مکان افتتاح خواهیم کرد .
وی افزود : در گذشته امکانات به اندازه ای نبود که سوختگی به راحتی درمان شود و بعضا برخی افراد با یک سوختگی آب جوش فوت می کردند .
بابک رمضانی مدیر عامل سازمان آتش نشانی شهر رشت نیز در این مراسم افزود : رسم چهارشنبه سوری در سالهای اخیر با ورود مواد محترقه تغییر کرد و بسیاری از خانواده ها عوض اینکه شاد باشند در این شب غمگین شده اند .
وی افزود : حادثه و اتفاقات لحظه ای است و به خاطر بی احتیاطی عده ای، برخی افراد آسیب های جدی می بینند.
وی با یادآوری حادثه پلاسکو و رشادت های شهدای آتش نشان گفت : این …