بزرگداشت احمد گرگین شاعر گیلانی برگزار می‌شود

بزرگداشت احمد گرگین شاعر گیلانی برگزار می‌شود

بزرگداشت زنده یاد احمد گرگین با عنوان «بشکسه دیل» (در گیلکی به معنی دل‌شکسته) ۶ اردیبهشت  در سالن آمفی تئاتر شهید آوینی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رودسر برگزار می‌شود.

 

به گزارش رشت۲۰ و به نقل از گیل نگاه ستاد بزرگداشت زنده‌یاد احمد گرگین رودسری که به همت گروهی از هنرمندان منطقه تشکیل شده است پس از بحث و بررسی درباره چگونگی همکاری گروه‌های هنری گوناگون به منظور برپایی بزرگداشتی برای این شاعر و ترانه‌سرا روز ششم اردیبهشت را برای اجرای این برنامه تعیین کرد.

براساس هماهنگی‌های صورت‌گرفته، این بزرگداشت با عنوان «بشکسه دیل» از ساعت ۱۶ تا ۱۹ ششم اردیبهشت در سالن آمفی‌تئاتر شهید آوینی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رودسر با حضور چهره‌هایی همچون حسین مهدوی (م.موید)، بیوک ملکی و سیدضیاءالدین شفیعی و همچنین شاعران استانی از جمله محمد فارسی و محمد بشرا برگزار خواهد شد.

این مراسم با اجرای موسیقی و برپایی میز طراحی و خوشنویسی به صورت زنده همراه خواهد بود.

احمد گرگین، شاعر و ترانه سرای رودسری، ۱۳ اسفند ۹۶ بر اثر بیماری دعوت حق را لبیک گفت و به دیار باقی شتافت.

این شاعر گیلانی ‌کار ادبی خود را با شعر فارسی آغاز کرد و عمدتا در قالب کلاسیک شعر می‌سرود، اما بعدها به گویش گیلکی روی آورد و در حوزه دوبیتی‌های گیلکی آثاری از خود به جای گذاشت.

بخشی از آثار او مذهبی و آیینی است. همچنین تعدادی از ترانه‌هایش در صدای مرکز گیلان تولید شده و گهگاهی از این رسانه پخش می‌شود.