بسیاری از پرورش دهندگان ماهی در شمال کشور ورشکست شدند

بسیاری از پرورش دهندگان ماهی در شمال کشور ورشکست شدند

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان این که بسیاری از پرورش دهندگان ماهی در شمال کشور ورشکست شدند، گفت: کاهش ناگهانی نرخ ماهی های پرورشی در شمال کشور موجب شده بسیاری از تولیدکنندگان استخرهای پرورشی ماهی را رها کنند.
81644292_91687713eefcc

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از ایسنا، مهندس «جبار کوچکی نژاد»، نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی درباره وضعیت پرورش دهندگان ماهی، اظهار کرد: کاهش ناگهانی نرخ ماهی های پرورشی در شمال کشور موجب شده بسیاری از تولیدکنندگان استخرهای پرورشی ماهی را رها کنند.
وی افزود: نرخ ماهی های پرورشی شمال کشور از ۱۵ هزار تومان برای هر کیلو به ۷۰۰۰ تومان رسید بنابراین مشخص است با این اوصاف در گام نخست تولیدکننده داخلی متضرر می شود.
کوچکی نژاد گفت: عدم صادرات ماهی های پرورشی شمال به عراق عاملی برای کاهش نرخ ماهی بشمار می آید، چون با کاهش صادرات ماهی های پرورشی بدیهی است که تقاضا برای خرید ماهی با کاهش روبرو می شود.
وی ادامه داد: لازمه صادرات ماهی های پرورشی مشوق های صادراتی است، چون با صادرات ماهی بطور حتم عرضه و تقاضا بازار به سود تولیدکننده خواهد شد.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان این که بسیاری از پرورش دهندگان ماهی در شمال کشور ورشکست شدند، یادآور شد: کاهش نرخ ماهی های پرورشی بسیاری از پرورش دهندگان ماهی در شمال کشور را با مشکلات عدیده ای اقتصادی روبرو کرده است.