بعد از ۲۰ سال؛ افتتاح پنجمین کتابخانه شهر رشت

بعد از ۲۰ سال؛ افتتاح پنجمین کتابخانه شهر رشت

سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان از افتتاح کتابخانه عمومی میرزاکوچک جنگلی رشت در ۲۲ دی ماه خبر داد و گفت: این کتابخانه پنجمین کتابخانه عمومی شهر رشت است که پس از ۲۰سال به چهار کتابخانه در این شهر اضافه می شود.

IMG18015603 768x523 300x204 - بعد از ۲۰ سال؛ افتتاح پنجمین کتابخانه شهر رشت

بهگزارش خبر فوری رشت و به نقل از گیل خبر، زهرا بدن آرا، سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان با بیان اینکه کتابخانه عمومی میرزا کوچک جنگلی شهر رشت ساعت ۱۰ صبح روز چهارشنبه ۲۲۲دی ماه با حضور مسئولین نهاد کتابخانه های عمومی کشور، نمایندگان و مسئولین استانی به بهره‌برداری می‌رسد به خبرنگار خبرگزاری شبستان گفت: کتابخانه عمومی میرزا کوچک پنجمین کتابخانه عمومی شهر رشت است که پس از ۲۰سال به چهار کتابخانه در این شهر اضافه می شود.

وی کمبود بسیار محسوس فضای مطالعه در شهر رشت را زمینه ای برای ساخت و بهره برداری از کتابخانه عمومی میرزا کوچک جنگلی دانست و افزود: با توجه به وجود مشکلات بسیار در مسیر احداث این کتابخانه قدردان کلیه مسئولینی هستیم که این پروژه فرهنگی عام المنفعه را ظرف مدت ۲ سال احداث و تجهیز کردند.

بدن آرا با اشاره به اینکه کتابخانه جدید رشت واقع در منطقه سلیمانداراب، در دو طبقه با زیربنای ۶۳۰ متر مربع احداث شده است، تصریح کرد: این کتابخانه دارای سالن های مطالعه مجزا برای خواهران و برادران با پذیرش همزمان یکصد نفر و مخزن کتاب ۳۰ هزار نسخه ای است.

وی اضافه کرد: این کتابخانه همچنین دارای نمازخانه برای مراجعان، سالن اجتماعات، اتاق مطالعه کودک و محوطه فضای سبز نیز است.

بدن آرا در ادامه یادآور شد: ساخت این کتابخانه در سال ۱۳۹۳ با امضای تفاهم نامه سه جانبه بین استانداری گیلان،اداره کل راه و شهرسازی گیلان و اداره کل کتابخانه های عمومی استان آغاز شد و بالغ بر ۱۰۰ میلیارد ریال برای ساخت و تجهیز آن هزینه شده است.

وی ادامه داد: یکی از ویژگی های این کتابخانه قرار گرفتن در محدوده سلیمانداراب به عنوان یکی از مناطق حاشیه شهر رشت است که به دلیل شرایط خاص اجتماعی و فرهنگی می تواند نقش مهمی در کاهش آسیب های اجتماعی با توجه به چند منظوره بودن این فضای فرهنگی در امر آموزش و غنی سازی اوقات فراغت به ویژه جوانان ساکنان منطقه داشته باشد.

گفتنی است، کتابخانه عمومی میرزاکوچک جنگلی رشت در بلوار زنده یاد شیون فومنی و منطقه سلیمانداراب و یکی از اماکن فرهنگی این شهر و در جوار آرامگاه میرزا کوچک جنگلی و شعرا و اهالی فرهنگ و هنر و دانشمندان گیلان زمین چون زنده یاد شیون فومنی، استاد فریدون نوزاد، استاد ولی الله اردشیری و … قرار گرفته است.