بلایی که سر داماش آورند را می‌خواهند بر سر سپیدرود بیاورند/ از درون سپیدرود به علی کریمی آسیب زدند/ هم ۶ گل خوردیم و هم اخلاق را باختیم

بلایی که سر داماش آورند را می‌خواهند بر سر سپیدرود بیاورند/ از درون سپیدرود به علی کریمی آسیب زدند/ هم ۶ گل خوردیم و هم اخلاق را باختیم

اختصاصی  به گزارش رشت۲۰، بهزاد داداش زاده پیشکسوت فوتبال رشت در گفتگویی اختصاصی با خبرنگار رشت۲۰ گفت: آیا کسی می‌تواند کتمان کند که من شناسنامه فوتبال رشت هستم؟! خداداد بد یا خوب شناسنامه فوتبال ایران است و کسی نمی‌تواند منکر آن شود. ما باید دنبال این باشیم که چرا مسئولین استان ما خداداد را برای مربیگری در این شهر آورده‌اند. بدتر از همه اینکه کسی بیاید و در شهر من به مردم این شهر فحش ناموسی بدهد و هیچکس جلواش را نگیرد. خاک‌برسر آنهایی که برای منافع خودشان چنین می‌کنند، می‌بینند و دم نمی‌زنند. همان‌هایی که سال گذشته همین بالاها را بر سر علی کریمی آوردند.

وی ادامه داد: مقصر بعدی هیئت فوتبال استان است. من بچه رشتم اما هیچ‌گاه تیم شهر خودم را زیر سؤال نمی‌برم. بلایی که سر داماش آورند را می‌خواهند بر سر سپیدرود بیاورند. مردم باید آگاه باشند و بدانند چه کسانی برای چند میلیون تومان شرف خودشان را می‌فروشند. منِ فوتبالی نه می‌خواهم کار انتخاباتی انجام دهم و نه دنبال منافع خودم هستم. سال‌ها برای فوتبال پایه رشت زحمت کشیدم و شاگردان بسیاری تحویل فوتبال این شهر داده‌ام، اما همین افراد سایه من را با تیر می‌زنند، زیرا دنبال منافع شخصی نیستم. فوتبال استان گیلان تنها چیزی که دارد فوتبال پایه است اما در بزرگسالان چه کرده‌ایم؟! خدا بیامرزد ایرج زهرابی را هر بدی‌ای که داشت پشت تیم‌هایش بود.

داداش زاده اذعان داشت: بنده نمی‌گویم آقای الماسخاله بد است اما امروز به بن‌بست رسیده، آقای الماسخاله امروز باید خودش به عملکردش نگاه کند. بازهم خدا را شکر که ایشان مدعی هستند که از جنس فوتبال‌اند و فوتبالیست بوده‌اند. اگر یک فوتبالیست می‌آید و فوتبال را نابود می‌کند وای به حال غیر فوتبالی‌ها! بروید و ببینید مشاورین آقای الماسخاله چه کسانی هستند؟ چرا از امثال آقای محمدی استفاده نمی‌شود؟ من آقای مؤمنی را به‌عنوان یک ورزشکار قبول دارم اما به‌عنوان یک فرد فوتبالی نمی‌شناسم. ایشان هرگز فوتبالی نبوده‌اند و همواره مشاور مدیران کل بودند.

 

وی تصریح کرد: بنده از ۷ سالگی سر تمرینات سپیدرود بودم. در بازی‌های سپیدرود توپ‌جمع‌کن بوده‌ام. فوتبال خود را از قدس رشت شروع کرده و با ایران‌مهر و توحید ادامه دادم. زمانی که به سپیدرود آمدم به من گفتند که به استقلال رشت برو، پس‌ازآن در سطح فوتبال کشور شناخته شدم و به تیم ملی راه پیدا کردم. بنده جزئی از شناسنامه گیلان و فوتبال رشت هستم. تنها بازیکن گیلانی هستم که تمام رده‌های تیم ملی را گذرانده‌ام.

پیشکسوت فوتبال گیلان افزود: من اسم نمی‌برم تا افراد گنده نشوند. یک جوان بیست‌وچندساله ای یک روز نزد مدیرکل وقت ورزش استان حضور داشت و مدعی شد شخص سرمایه‌گذاری وجود دارد که می‌خواهیم او را شهردار رشت کنیم و تمایل دارد سپیدرود را خریداری کند! این فرد به رشت آمد و خواستار حضور یک نفر برای مدیریت باشگاه شد و ۲۰ درصد از سهام باشگاه را به نامش کرد تا کارهای خود را در تهران به اتمام برساند. از بنده برای خرید بازیکن خارجی مشاوره گرفتند و من ادموند اختر را به‌عنوان فردی سالم به آنها معرفی کردم. از طریق یک اسپانسر این افراد دو بازیکن خارجی را به رشت آوردند که حتی پول بلیت بازیکن‌های خارجی را هم همان اسپانسر پرداخت کرد.

وی اضافه کرد: بنده دراین‌بین تأکید کردم تا امروز دست مافیای فوتبال قطع‌شده است، نگذارید مافیای فوتبال وارد سپیدرود شود. فوتبال بازی شیرینی است و پول بسیاری در آن وجود دارد، پس برای هرکسی جذاب است. همین اتفاق هم رخ داد و شخص اول مافیای فوتبال رشت متأسفانه وارد بدنه اجرایی تیم شد. از همان روز مشکلات سپیدرود استارت خورد.

بهزاد داداش زاده اذعان داشت: آقایان آمدند و ۱۲۰ میلیون تومان از پول بیت‌المال را با اشتباه خود به امید روانخواه دادند، درحالی‌که روانخواه به دلیل رها کردن سپیدرود می‌بایست غرامت پرداخت می‌کرد اما اشتباه آنها در عقد قرارداد چنین اتفاقی را سبب شد. پس‌ازاین کار خوبی که صورت گرفت حضور علی کریمی در سپیدرود بود، هرچند که وجود یک دلال در پشت پرده این انتقال باعث ایجاد مشکلاتی در آینده شد. علی کریمی به رشت آمد تا به شهرش کمک کند، مربی خوب با تفکراتی جدید اما فردی که مافیای بزرگ فوتبال رشت است بازهم به ماجرا ورود می‌کند و سپیدرود را وارد بحران جدی می‌کند.

داداش زاده خاطرنشان کرد: همان آقایانی که داماش را به این حال و روز در آوردند، کسانی هستند که امروز درون سپیدرود رخنه کرده‌اند. افرادی که از درون سپیدرود به علی کریمی آسیب زدند، آنهایی که برای تیم دسته دومی دو میلیارد و هفتصد میلیون تومان بدهی به بار آوردند، افرادی که لیست ۱۸ نفره علی کریمی را ۱۷ نفره فرستادند! تن زاده متوجه نیز پس‌ازآن متوجه شد که این فرد از درون کادر اجرایی سپیدرود در حال چه اقداماتی است و او را از باشگاه اخراج کرده‌اند.

وی ادامه داد: بنده تمام این ضعف‌ها را از تن زاده می‌دانم، زیرا از جنس فوتبال نبود. بااین‌حال هیئت فوتبال استان قراردادی اشتباه را با تن زاده امضا کرد و دلیلش این بود که ۴۰ میلیون تومان نقد برای سفر سپیدرود پرداخت کرد. آقای تن زاده نیز پس از در اختیار گرفتن سپیدرود با کمک برخی نمایندگان با چند تن از وزرا و معاونین و افراد بدنه دولت دیدارهایی را داشت. دراین‌بین هیئت فوتبال استان احساس می‌کند که سرش کلاه رفته! پس‌ازاین یک کارمند بانک و چند تن دیگر از مدیران فوتبالی به جان سپیدرود افتادند و تیم وارد اختلافات و حواشی بسیار شد. اختلاف انداختند تا منافع خودشان تأمین شود.

بازیکن سابق تیم ملی اضافه کرد: دراین‌بین چند سرمایه‌گذار برای حضور در سپیدرود اعلام آمادگی کردند اما به دلیل شرایط تیم یک‌به‌یک فراری شدند، برای نمونه فردی که با مدیرکل نیز صحبت کرده بود و یک مربی بسیار معروف و با کیفیت را به همراه چند بازیکن خوب را برای سپیدرود معرفی کرده بود اما با توجه به شرایط فرار را بر قرار ترجیح داد.

وی افزود: سؤال من از آقای نوین به‌عنوان یک فرد یزدی این است که چرا برای تیم شهر خودت تربیت یزد هزینه نمی‌کنی؟ چطور شده است که دلت برای تیم شهر ما سوخته است؟! ایرادی ندارد. شما آمده‌اید ما نیز وظیفه‌داریم به شما کمک کنیم؛ اما چرا با چند کارشناس فوتبال مشورت نکردید؟ زمانی که مادر خداداد به رحمت خدا رفت بنده و جواد منافی وساطت کردیم که خداداد دوباره به فوتبال برگردد. حالا اگر می‌خواهد کتمان کند مشکلی نیست. هرگز نیز نمی‌شود منکر شد که خداداد یک بازیکن بسیار خوب است؛ اما اخلاق او را همه می‌دانستند. همه می‌دانستند آستانه تحمل او کم است. حال امروز نیز چنین است. فردی از درون تیم برنامه‌ریزی کرده بود تا عده‌ای به او فحاشی کنند تا او نیز پاسخ فحاشی را بدهد. کسی حق ندارد به رشت و رشتی توهین کند. اگر آن چیزی که در فضای مجازی شنیده‌ام را به مردم رشت و شهر رشت گفته‌ای نثار خودت باشد!

داداش زاده ادامه داد: من یک رشتی‌ام و تعصب‌دارم و اجازه فحاشی به سپیدرود و شهر رشت را نمی‌دهم، اگر هواداران نباشند و یار دوازدهم این تیم نشوند ما هیچ‌نداریم. تا به امروز چنین اتفاقی نیفتاده که تیم رشت در داخل خانه ۶ گل بخورد؛ اما متأسفانه این تیم سپیدرود با مربیگری خداداد این فاجعه را به بار آورد و مسئولین ورزش و فوتبال گیلان بر روی پیشانی‌شان نوشته خواهد شد که در زمان آنها سپیدرود در رشت ۶ گل خورده است.

پیشکسوت فوتبال گیلان تصریح کرد: به بزرگ‌ترین مربیان تاریخ فحاشی شده است، آیا کسی پاسخ داده؟ به علی پروین در پرسپولیس فحاشی کردند به ناصر حجازی در استقلال فحاشی کردند آیا جواب داد؟ من از مصاحبه آقای قلعه‌نویی متأسفم. شما باید در دهان خداداد میزدی. آقای قلعه‌نویی خداداد گلی زد و دل همه ایرانی‌ها را شاد کرد اما این را می‌پرسم که آیا شما اجازه می‌دهی کسی به تهران بیاید و به تمام تهرانی‌ها فحاشی کند؟! بنده کار تماشاگران را صحیح نمی‌دانم اما خداداد خود را جای تماشاگران بگذارد و بداند آنها احساسی هستند. خداداد باید از تمام مردم رشت عذرخواهی کند. این تیم و طرفدارانش می‌ماند، این خداداد و خدادادها هستند که می‌آیند و می‌روند. تأسف من برای آن‌کسی است که در درون تیم حضور دارد و برای پول همه‌چیزش را می‌فروشد! چگونه شنیدی و در دهان خداداد نزدی؟!

بهزاد داداش زاده اذعان داشت: نکته جالبی را از زبان آقای فتاحی شنیدم! گفته بودند یکی از فیلم‌برداران باعث تنش شده است. بله یکی از فیلم‌برداران نوچه مافیای فوتبال رشت است. جالب است که این فرد که رئیس مافیای رشت است بر روی صداوسیما نیز نفوذ بسیار زیاد دارد. به‌گونه‌ای که کارشناسان بازی سپیدرود حق انتقاد از سپیدرود را ندارند. اگر کسی انتقاد کرد هفته بعد دیگر حضور نخواهد داشت. چرا علیرغم کارشناسی بنده در سطح کشور یک‌بار هم در صداوسیمای گیلان جایی نداشتم؟ چون می‌دانند بهزاد داداش زاده فوتبال را می‌فهمد و ممکن است چیزی بگوید که هواداران آگاه شوند.

وی تصریح کرد: خداداد به‌خوبی می‌دانست که این تیم بازیکن ندارد، از نظر بدنی مشکل دارد، چرا این تیم را قبول کرد؟! چرا آمدی که با هواداران درگیر بشوی و به مردم شهر رشت توهین کنی؟ مردم هم می‌دانستند این تیم مشکل دارد اما سناریو چیده شد تا این اتفاقات رخ بدهد. ۹۰% ماجرا هم زیر سر همان مافیای فوتبال رشت است. همین افراد در داماش چنین کاری کردند اما بنده هرگز علیه داماش مصاحبه نکردم و سال گذشته نیز به این تیم مشاوره‌های بسیار زیاد دادم.

این کارشناس فوتبال با بیان اینکه اگر فرگوسن هم امروز به سپیدرود بیاید اوضاع این تیم درست نمی‌شود، گفت: مسئولین شهر، مسئولین فوتبالی استان، هیئت فوتبال و… بیایند پادرمیانی کنند، جو را آرام و آرامش را برقرار کنند. خداداد می‌بایست از بابت رفتارش عذرخواهی کند. اگر به شخص توهین کرده از همان فرد عذرخواهی کند و اگر از شهر توهین کرده باید عذرخواهی کند. باید به خداداد حداقل تا نیم‌فصل فرصت داده شود. مالک باید برای تیم خرج کند و فقط شعار ندهد. خداداد هم نباید به هواداران فحاشی کند.

وی افزود: سرپرست تیم در گفتگو با یکی از خبرنگاران گفته است من از ابتدا با خداداد مخالف بوده‌ام! یک مقدار وجدان هم خوب است! مگر شما نبودید که دنبال خداداد رفتید؟ مگر شما به خداداد زنگ نزدید؟ الآن که کار به اینجا رسیده است می‌خواهید خودتان را پیش مردم درست کنید؟! خداداد ما در آستین خودش پرورش می‌داد. خداداد آنقدر مرد است که به او فرصت بدهند و امکانات در اختیارش بگذارند، اگر موفق نبود خودش می‌رود اما اگر با او لج بازی کنند از همه لج‌بازتر است! مردم هم این را می‌دانند.

داداش زاده در پایان با بیان اینکه تعجب من از کمک‌های خداداد عزیزی است، گفت: چرا جلوی خداداد را نگرفتید؟! ما هم ۶ گل خوردیم و هم اخلاق را باختیم. خداداد می‌بایست از مردم ما عذرخواهی کند. همان مردمی که در ابتدای ورودش از او استقبال کردند. مالک هم اگر پول ندارد تیم را بگذارد و برود.