بهانه واهی مسئول ارتباط با رسانه حوزه شهردار برای جلوگیری از طرح سوال سردبیر رشت۲۰

بهانه واهی مسئول ارتباط با رسانه حوزه شهردار برای جلوگیری از طرح سوال سردبیر رشت۲۰

اختصاصی / به گزارش رشت۲۰، در شرایطی که عصر روز گذشته دومین نشست خبری شهردار رشت این بار با رسانه‌های مکتوب برگزار شد، سردبیر پایگاه‌های خبری رشت۲۰ و سپیدخبر به نمایندگی از نشریه گیلان بهتر به‌عنوان یکی از برترین نشریات استان گیلان در این نشست حضور داشت.

0 22 1 - بهانه واهی مسئول ارتباط با رسانه حوزه شهردار برای جلوگیری از طرح سوال سردبیر رشت20

مسعود نصرتی که از ارائه پاسخ به سؤالات خبرنگاران، بخصوص ۲۰ سؤال سردبیر پایگاه‌های خبری رشت۲۰ و سپیدخبر سر باز زده بود، در نشست دوم نیز با بهانه‌تراشی مریم رضاطبع مسئول ارتباط با رسانه حوزه شهردار مبنی بر اینکه سردبیر رشت۲۰ و سپیدخبر در نشست هفته گذشته حضور داشته و سوا لاتی را مطرح کرده است که البته بی‌پاسخ‌مانده، نمی‌بایست در این نشست سؤالی بپرسد!

این در شرایطی است که سردبیر پایگاه‌های خبری رشت۲۰ و سپیدخبر که به‌عنوان خبرنگار افتخار همکاری با نشریه وزین گیلان بهتر را دارد، پس از دعوت رسمی و مکتوب شخص مسعود نصرتی در این نشست حاضر شده و نماینده آن نشریه بوده و اقدام شخص مریم رضاطبع خلاف قانون و قابل‌پیگیری قضایی است.

به نظر می‌رسد با این اقدام نسنجیده مریم رضاطبع می‌بایست به دومین امتحان پایان ترم مسعود نصرتی هم صفر دو گوش داد و منتشر ماند که آیا او در شهریور ماه نیز نمی‌تواند پاسخگوی سؤالات باشد؟! که در این صورت مُهر مردودی در کارنامه شهردار فعلی رشت ثبت خواهد شد!

گفتنی است ۲۰ سؤال جدید مطرح‌شده از مسعود نصرتی، شهردار رشت به‌صورت مکتوب در اختیار شخص مریم رضاطبع قرار گرفته است و انتظار می‌رود هرچه سریع‌تر و بنا بر قانون کتباً پاسخ تمامی سؤالات به‌صورت شفاف و واضح در اختیار رسانه‌ها قرار بگیرد.

متن سؤالات فوق بدین شرح است:

 1. رانت پرداختی به برخی رسانه‌ها تا چه زمان ادامه خواهد داشت؟ چگونه است که برخی رسانه‌های مکتوب همانند نشریه‌ای که بنده با آن همکاری دارم یعنی گیلان بهتر هر روز یک صفحه به‌طور اختصاصی از شورا و شهرداری رشت می‌نویسد و گزارش تهیه می‌کند اما برخی بدون انجام هیچ کاری مبالغی چند میلیون تومانی را ماهانه دریافت می‌کنند؟!
 1. چگونه رسانه دو نفر از نزدیکان مجموعه رسانه‌ای شهرداری مبالغی ۱۹۵ میلیون تومانی و ۴۳ میلیون تومانی از شهرداری به طرز غیرمعقولی دریافت می‌کنند اما هنوز در اطراف تیم رسانه‌ای شهرداری هستند؟!
 1. آقای شهردار در ۸ پاراگراف یک خبر پرتال شهرداری حدود ۸۳ غلط املائی، ایراد نگارشی، مشکل دستوری، غلط تایپی و… وجود داشته است! آیا سرمایه‌گذاری بخواهد پرتال شهرداری رشت را باز کند سکته قلبی و مغزی را همزمان با هم نخواهد زد؟! تیم رسانه‌ای را تغییر داده‌اید که اینگونه اوضاع بدتر و بدتر و بدتر شود؟
 1. جناب آقای نصرتی فردی در قبال انتشار اخبار یکی از سازمان‌های تابعه شهرداری بیلبورد شهری در یکی از گران‌ترین نقاط شهر دریافت می‌کند! آیا فضای تهاترهای این چنینی برای همه افراد وجود دارد؟
 1. شهرداری امروز توانایی باز نگهداشتن در یک دستشویی را ندارد! چگونه از ورود سرمایه‌گذار صحبت می‌کنید؟! آقای نصرتی شهرداری رشت میلیاردها تومان از ادارات آب، برق، گاز و مخابرات طلبکار است اما انگار توانایی رایزنی و ایجاد تعامل در شما وجود ندارد! چگونه به خاطر عدم پرداخت پول برق یک چشمه سرویس بهداشتی در این شهر بسته می‌شود؟
 1. آقای شهردار مگر نصب اِلِمان هم کلنگ زنی می‌خواهد؟! کلنگ و کلنگ به دست گرفتن و کلنگ بازی خیلی وقت است که دور افتاده. آنهم برای ساختن اِلِمانی که تکراری است و در یک گوشه دیگر شهر وجود دارد.
 1. جناب آقای نصرتی همکاران شما در سازمان سیما و منظر در تهیه و نصب دو بنر بدون غلط املائی عاجز مانده‌اند! آیا بهتر آن نیست که از افراد بر اساس توانایی آنها در شهرداری استفاده کنید؟ گلنک را می‌نویسند گلنگ، آن‌وقت ما انتظار داریم که شهر رشت با چنین سازمانی زیبا باشد و سیما و منظرش آبروداری کند.
 1. هنوز پاسخ ۲۰ سؤال قبلی را از شما دریافت نکرده‌ایم اما بازهم صدای مردم این شهر می‌شویم و از شما سؤال می‌پرسیم آقای نصرتی. آیا پاسخ ندادن راه فرار مطلوب شماست؟
 1. آقای شهردار چرا به سه مدیر شهرداری ۳ سکه به دلیل انجام وظایف خود و آن چیزی که بابتش حقوق، مزایا و پاداش آخر سال دریافت می‌کنند اهدا می‌شود، در حالی که در همان سازمان و سازمان‌های دیگر شهرداری پرسنل ۲ ماه است که حقوق نگرفته‌اند. آیا این ایجاد اختلاف در بدنه نیروهای شهرداری نیست؟
 1. جناب نصرتی مجدداً در خصوص کارگروه حقوقی از شما می‌پرسم. دست آورد این کارگروه چه بوده؟ آیا مجدداً حساب‌های شهرداری مسدود نشد؟! کمی از ارتباطات موجود این کارگروه با المان‌های نوروزی در رشت برایمان خواهید گفت؟!
 1. شما دوشنبه گذشته مدعی شدید که حساب‌های شهرداری مسدود نخواهد شد اما مجدداً این اتفاق رخ داد! آیا شما اطلاعات کافی در خصوص وضعیت شهر ندارید یا افراد اطلاعات غلط در اختیار شما می‌گذارند؟
 1. آقای شهردار شما مدعی شدید که مشاوری ندارید اما سرکار خانم فاطمه شیرزاد خیلی زود ادعاهای شما را رد کرد و از تحمیل ۳۰ مشاور به حضرت‌عالی خبر دادند! خدای‌ناکرده خانم شیرزاد خلاف واقع می‌گویند یا شما؟! قطعاً در این بین یک نفر حقیقت را نمی‌گوید! پس کاملاً شفاف پاسخ بدهید.
 1. جناب نصرتی در نشست دوشنبه شما هیچ پاسخی به سؤال در خصوص توهین یک مدیر غیربومی به پرسنل شهرداری و شهر رشت ندادید. این فرد هم برخی خبرنگاران را تهدید به شکایت کرده است. لطفاً با یک کلمه مشخص کنید که چنین اتفاقی رخ‌داده یا خیر تا ما هم تکلیفمان را در مورد شما، ایشان و شهرداری رشت بدانیم!
 1. آقای نصرتی در مورد تعرفه ۳ تن از نزدیکان یک عضو شورا به یکی از سازمان‌های تابعه شهرداری نظری ندارید؟! آیا اطلاع دارید که یک مدیر هتاک پیگیر این موضوع است؟
 1. آقای شهردار کمی برای ما از دلیل امضای خود زیر دعوت‌نامه‌های نشست خبری هفته گذشته و امروز بگویید! مگر مشکلی وجود دارد که مسئول ارتباط با رسانه حوزه شهردار نمی‌تواند پای نامه‌ها را امضا کند؟!
 1. جناب نصرتی وضعیت امروز تالاب عینک و دو رودخانه شهر رشت اسفبار است. کنوانسیون رامسر را نخواستیم! شهر را نجات بدهید. آب شهر رشت چند روزی است که شور مزه است! آیا خبر دارید یا آب‌معدنی استفاده می‌کنید!؟ آیا دلیل این فاجعه زیست محیطی رودخانه‌های آلوده رشت و زباله‌های سراوان نیست؟ آیا فاجعه سونامی سرطان در گیلان تمامی نخواهد داشت؟
 1. آیا صحت دارد فردی که چند ده میلیون تومان طی مدتی بابت چند رسانه خود از مجموعه شهرداری دریافتی داشته است، توانسته به بدنه رسانه‌ای شهرداری ورود کند و مناقصات و مزایده‌ها توسط ایشان و بخصوص برخی نشریات خاص هدایت می‌شود؟!
 1. انتصاب خانم رضاطبع خارج از چارت بوده و شما مدعی انشائی بودن احکام و چارت سازمانی شدید. زمانی که جایی خارج از چارت سازمانی است بازهم افرادی به‌صورت انشائی زیرمجموعه فردی خارج از چارت وارد می‌شوند؟!
 1. چرا در شرایطی که قبل از برگزاری جام جهانی شورا به شما نامه زد که پیگیر پخش بازی‌های جام جهانی در پیاده راه باشید. برای اخذ مجوزهای لازم اقدام کامل و مکفی صورت ندادید تا بازی اسپانیا در پیاده راه پخش نشود و شهرهایی چون خشکبیجار، خمام و آستارا بازی را پخش کنند. زمانی که صدای اعضای شورای شهر رشت در آمد آن موقع به یاد دیدار با پرتغال افتادید؟!
 1. آیا در هنگام پخش دیدار ایران و پرتغال هم از حضور در پیاده راه و جمع شهروندان خودداری خواهید کرد؟!