بهراد ذاکری عضو شورای شهر رشت مطرح کرد: از حضور افرادی که ربطی به مجموعه شهرداری ندارند جلوگیری شود/ چه دست‌هایی پشت پرده است که از اجرای طرح شفاف‌سازی جلوگیری می‌شود؟

بهراد ذاکری عضو شورای شهر رشت مطرح کرد: از حضور افرادی که ربطی به مجموعه شهرداری ندارند جلوگیری شود/ چه دست‌هایی پشت پرده است که از اجرای طرح شفاف‌سازی جلوگیری می‌شود؟

به گزارش رشت۲۰ و به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر رشت، بهراد ذاکری عضو هیئت‌رئیسه شورای شهر رشت در یکصد و پنجاه و هشتمین جلسه شورا با تبریک روز پزشک، گفت: متأسفانه این روزها دانشگاه علوم پزشکی گیلان حال خوبی ندارد، چه به لحاظ خستگی و ضعف مفرط ناشی از بیماری در کادر درمان و چه به لحاظ سوء مدیریتی که در دانشگاه علوم پزشکی وجود دارد که ما متأسفانه هر روز شاهد بدتر شدن اوضاع در حوزه سلامت هستیم.

وی ادامه داد: در سطح شهر هر موضوعی اتفاق بیفتد شورا و شهرداری مورد سؤال قرار می‌گیرند، اما کسی به ادارات دیگر نمی‌پردازد. یکی از این موارد دانشگاه علوم پزشکی است که کسی در مورد مدیریت آن سؤالی نمی‌پرسد، بخصوص در حوزه معاونت غذا و دارو این مجموعه که البته بنده در نخستین جلسه کمیسیون بهداشت پیرامون آن صحبت خواهم کرد و امیدوارم نهادهای نظارتی به مواردی که در این حوزه وجود دارد ورود نمایند.
ذاکری با تذکر به شهردار رشت، اظهار داشت: بیش از یک سال قبل طرح شفایت شورا و شهرداری به تصویب اعضای شورا رسید و به شهرداری رشت ابلاغ شد، اما تا به امروز این طرح عملی نشده و مشخص نیست چه دست‌هایی پشت پرده است که از این کار جلوگیری می‌شود؟ در این طرح در خصوص شفافیت آرای کمیسیون ماده صد و همچنین جلوگیری از حضور افراد مرتبط با صدور پروانه ساختمانی در دفاتر فنی بخش خصوصی است که تا به امروز انجام نشده و اهمال شهردار در این قضیه مشهود است.
عضو شورای شهر رشت با اشاره به عدم رعایت آیین‌نامه مشخصی در بحث انتصابات، اظهار داشت: متأسفانه شهردار رشت علیرغم وعده‌ای که در خصوص ایجاد و رعایت آیین‌نامه‌ای مشخص برای انتصابات داده شده بود، این اتفاق نیز عملی نشد. ما امروز شاهد این هستیم که این روزها زمانی که منافع افراد به خطر می‌افتد در پست‌های دارای حساسیت و اهمیت جابجایی ایجاد می‌شود. در این مجموعه‌ها افراد شائبه دار مالی وجود دارند که نسبت به حضور آن‌ها به شهردار رشت تذکر داده می‌شود.
وی ادامه داد: افرادی که امروز جزو نزدیکان شهردار رشت هستند، به‌صورت مداوم در حال تماس با افراد حقیقی هستند و ضمن تهدید آن‌ها درخواست وجه نقد و رشوه می‌کنند. بنده تذکر می‌دهم که در موارد متعددی این اتفاقات در حال رخ دادن است. اگر به بخشنامه‌های سازمان بازرسی در خصوص جلوگیری از حضور افرادی که ربطی به مجموعه شهرداری ندارند انجام شود، بخشی از این مشکلات برطرف خواهد شد.
ذاکری همچنین با ارائه طرحی دوفوریتی با ۸ امضاء در خصوص ابلاغ آنی حکم کمیسیون ماده صد به‌صورت پیامکی پس از صدور، گفت: متأسفانه یک بازه زمانی ۲۰ روزه از زمان صدور تا ابلاغ حکم وجود دارد که در این زمان مفسده بسیاری رخ می‌دهد. بر همین اساس انتظار می‌رود که با آنی شدن ابلاغ حکم به‌صورت پیامک از بروز این مسائل جلوگیری به عمل آید.
عضو شورای شهر رشت در پایان تصریح کرد: در صورت عدم توجه شهردار رشت به تذکرات مطرح شده، مجبور خواهیم بود تا از شهردار برای پاسخگویی به سؤالات اعضای در خصوص عدم توجه به تذکرات دعوت به عمل آوریم.