بهره برداری از تالار مرکزی رشت در نیمه‌نخست سال آینده

بهره برداری از تالار مرکزی رشت در نیمه‌نخست سال آینده

استاندار گیلان از بهره برداری از تالار مرکزی رشت در نیمه نخست سال آینده خبر داد.

 

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از ایلنا ، مصطفی سالاری در حاشیه بازدید از روند تکمیل پروژه تالار مرکزی رشت گفت: اهتمام داریم تا پروژه تالار مرکزی رشت در نیمه نخست سال آینده با تجهیزات کامل به بهره برداری برسد.

وی به بخش‌های مختلف فرهنگی و هنری پیش بینی شده در این تالار اشاره و بیان کرد: این پروژه  در بخش‌های مختلف هنری و فرهنگی شامل سالن‌های تئاتر وموسیقی، آرشیو موسیقی، گالری های مورد نیاز و کتابخانه پیش بینی شده که با راه اندازی  این مجموعه قطعا فضای بسیار مناسبی برای هنرمندان و شهروندان فراهم خواهد شد. این پروژه بزرگترین تالار استان‌های شمالی کشور است که در مراحل نهایی تکمیل و بهره برداری قرار دارد. باتوجه به  قدمت و ریشه فرهنگی و هنری این استان ضرورت دارد هرچه سریعتر این پروژه را تکمیل و به بهره برداری برسانیم.

سالاری با بیان اینکه وزارت ارشاد پیگیری‌های خوبی برای تکمیل سریع‌تر این پروژه دارد، اظهار کرد: تقریبا هر دو هفته یک‌بار معاون وزیر ارشاد در محل پروژه حضور یافته و روند آن را پیگیری می کند و  معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و مدیران و دست‌اندرکاران مربوطه در استان نیز برای هرچه سریع‌تر به بهره‌برداری رساندن این تالار اهتمام دارند .

تالار مرکزی رشت یکی از هشت تالار زیر نظر وزارت ارشاد است که در فضایی به مساحت ۱۲ هزار مترمربع شامل سالن کنسرت هال موسیقی  با ظرفیت حدود یک‌هزار نفر، سالن تئاتر اصلی با ظرفیت ۴۵۰ نفر، سالن تمرین تئاتر با ظرفیت ۷۰ نفر، سالن موسیقی با ظرفیت یکصد نفر در حال احداث است و در حال حاضر بیش از ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

مساحت فضاهای فرهنگی هنری استان ۳۴ هزارو ۹۴۲ متر مربع است که با افتتاح طرح ملی تالار مرکزی رشت ۱۲ هزار مترمربع به فضای فرهنگی استان افزوده می شود.