بهمنیار از کسب مدال لیگ جهانی کاراته بازماند سارا بهمنیار کاراته کای گیلانی از کسب مدال هفتمین مرحله لیگ جهانی کاراته وان باز ماند.

بهمنیار از کسب مدال لیگ جهانی کاراته بازماند

به گزارش رشت۲۰ ;مسئول روابط عمومی اداره ورزش و جوانان گیلان عصر شنبه در مصاحبه با ایرنا گفت: هفتمین مرحله لیگ برتر کاراته وان در سال ۲۰۱۹ از روز جمعه در اسپانیا آغاز که سارا بهمنیار با شکست در دور سوم این مسابقات از کسب مدال بازماند و از گردونه رقابت ها حذف شد.

مرتضی ورزلدوست افزود : سارا بهنمیار کاراته کای ملی پوش و شایسته گیلانی که به همراه تیم ملی کاراته بانوان ایران در این دوره از رقابت ها حضور یافت، در وزن ۵۰- کیلوگرم به مصاف رقبای خود رفت که در نهایت با دو پیروزی و یک شکست به کار خود پایان داد.

 

وی ادامه داد: این ملی پوش گیلانی که در دو مرحله قبلی لیگ کاراته وان با درخشش موفق به کسب مدال طلا و عنوان قهرمانی شده بود، در دور اول از هفتمین مرحله لیگ کاراته وان به مصاف ربکا سیچوروا از اسلواکی رفت که در نهایت در یک مبارزه یک طرفه با نتیجه ۹ بر یک حریفش را شکست داد.

 

وی بیان کرد: بهمنیار که یکی از امیدهای ورزش گیلان برای حضور در المپیک ۲۰۲۰ ژاپن محسوب می شود در دور دوم نیز برابر شیائو شونگ از کشور تایوان قرار گرفت که در نهایت در یک بازی برتر با نتیجه چهار بر صفر حریف خود را مغلوب و به دور سوم راه یافت.

 

وی اضافه کرد: این کاراته کای خوش آتیه در دور سوم این رقابت ها رو در روی اورونا مورالس اسپانیایی که دارنده دو عنوان نایب قهرمانی لیگ جهانی است قرار گرفت که در نهایت در یک بازی نزدیک با نتیجه چهار بر سه مغلوب حریفش شد و با توجه به شکست مورالس در دور چهارم، بهمنیار از گردونه رقابت ها حذف شد.

 

مسئول روابط عمومی اداره ورزش و جوانان گیلان خاطرنشان کرد: هفتمین مرحله لیگ برتر کاراته وان در سال ۲۰۱۹ با حضور ۷۳۷ کاراته کا از روز جمعه در مادرید اسپانیا آغاز شد و سه روز نیز ادامه دارد.

 

سارا بهمنیار کاراته کای گیلانی که اسفند سال گذشته مدال نقره لیگ جهانی وان اتریش را کسب کرد، در وزن ۵۰- کیلوگرم موفق به کسب مدال طلای پنجمین مرحله لیگ جهانی ۲۰۱۹ ژاپن، مدال طلای ششمین مرحله لیگ کاراته اون در مسکو، مدال نقره مسابقات امیدهای جهان در اسپانیا، مدال نقره مسابقات امیدهای آسیا در قزاقستان و همچنین مدال نقره لیگ جهانی کاراته وان ژاپن شده بود.

 

وی همچنین سال گذشته در اولین حضورش در تیم ملی بزرگسالان توانست در رقابت‌های جهانی اسپانیا مدال برنز کسب کرده و به عنوان اولین بانوی گیلانی دارنده مدال جهانی در رشته کاراته معرفی شود.

 

 

 

ایرنا