به مناسبت سالروز آزاد سازی خرمشهر برگزار می شودجشن مقاومت و پیروزی در پیاده راه فرهنگی رشت

به مناسبت سالروز آزاد سازی خرمشهر برگزار می شودجشن مقاومت و پیروزی در پیاده راه فرهنگی رشت

 جشن مقاومت و پیروزی در پیاده راه فرهنگی رشت برگزار می شود.

 

 

4446-620x413

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری رشت گفت: جشن مقاومت و پیروزی سوم خرداد در پیاده راه فرهنگی رشت برگزار می شود.

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از   ایسنا ،علیرضا حسنی با اشاره به سالروز غرور آفرین  آزاد سازی خرمشهر در روز سوم خرداد گفت: به پاس قدردانی از جانفشانی های غیور مردان ایرانی در سالهای دفاع مقدس و نیز گرامیداشت یاد و خاطره شهدا جشن «مقاومت و پیروزی» در پیاده راه فرهنگی رشت برگزار می شود.

او گفت:این جشن باشکوه با مشارکت سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری رشت، بنیاد حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی رشت، صدا و سیمای مرکز گیلان، بسیج هنرمندان گیلان؛ حوزه هنری؛ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، مرکز آموزشی تخصص های دریایی نداجا و فرماندهی انتظامی گیلان برگزار می شود.

او دعوت از پیشکسوتان برای خاطره گویی، اجرای طرح میدان هنر، اجرای مسابقه و اهدای جوایز، شعر خوانی؛ نمایشگاه عکس، نمایش خیابانی، رونمایی از کتاب؛ پخش مستند حماسه سازان دفاع مقدس را از جمله برنامه های این مراسم عنوان کرد.

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری رشت با اشاره به سخنی از امام راحل که فرمودند «فتح خرمشهر فتح خاک نیست، فتح ارزشهای اسلامی است» گفت: امروز وظیفه سازمانها و نهادهای فرهنگی در بزرگداشت و روایتگری سوم خرداد و بیان پایمردی ها و رشادتهای ملت ایران در آن روزها بسیار سنگین است و در راستای انجام این وظیفه سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری رشت برای برگزاری این جشن باشکوه با دیگر سازمانها و نهادها همگام شده است .

علیرضا حسنی با تاکید بر اینکه سوم خردا یادآور روزهای سختی است که در سایه همدلی و اتحاد ملت به پیروزی بزرگی انجامید اضافه کرد: رزمندگان ایران اسلامی در سایه ایمان و پیروی از ولایت توانستند همه ابرقدرتهای جهان را به زانو درآورند و قدرت و اقتدار یک ملت را به رخ جهانیان بکشند.