به مناسبت هفته حمل و نقل اجرا شد :برنامه «بیایید از خودمان شروع کنیم»

به مناسبت هفته حمل و نقل اجرا شد :برنامه «بیایید از خودمان شروع کنیم»

به گزارش رشت۲۰ ;حمل و نقل و ترافیک شهری از جمله مهم ترین عوامل شهرنشینی در همه جوامع بشری است. مدیران برجسته شهرهای بزرگ همواره در این زمینه علاوه بر طرح‌های کالبدی، برنامه های مختلف فرهنگی را به اجرا در می آورند تا بتوانند همه جوانب مربوط به موضوع حمل و نقل و ترافیک شهری را به مردم نشان دهند. در این راستا معاونت حمل و نقل و امور زیربنایی شهرداری رشت با همکاری گروه تئاتر مارلیک برنامه «بیایید از خودمان شروع کنیم» را به مناسبت هفته حمل و نقل به اجرا درآورده است.

در طرح برنامه فوق به وسیله هنر نمایش، موضوعات مختلف پیرامون حمل و نقل، ترافیک شهری، حقوق عابران پیاده، استفاده از دوچرخه به جای خودروهای تک سرنشین در قالب ۴ نمایش میدانی در ۳ بخش و با هدف فرهنگ‌سازی به اجرا در می آید.

 بخش نخست اجرا در داخل مهدهای کودک مربوط به آشنایی کودکان با زندگی شهری و رعایت قوانین و احترام گذاشتن به همدیگر است.

 بخش دوم اجرا نیز در مدارس بود و نمایش هایی با مضامین ترافیکی و استفاده از دوچرخه در رفت و آمدهای شهری جهت اجرا در مدارس ابتدایی انجام شد.

بخشی از طرح برنامه نیز در داخل پارک‌ها اجرا خواهد شد.

بخش سوم طرح با عنوان «بیایید از خودمان شروع کنیم» به نویسندگی و کارگردانی هومن میرمعنوی، شامل اجرای نمایش میدانی و خیابانی برای عموم مردم در سطح شهر رشت است.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهردا ی رشت، هدف این برنامه در مسیر فرهنگ سازی ترافیکی و حمل و نقل در سطح شهر رشت است.