بودجه پیشنهادی سال ۹۶ شهرداری رشت تحویل شورا شد

بودجه پیشنهادی سال ۹۶ شهرداری رشت تحویل شورا شد

 به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از خبرنگار ایرنا، آمنه خدابخش شامگاه پنجشنبه در نشست خبری در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی در رشت افزود: بودجه پیشنهادی سال ۹۶ شهرداری کلانشهر رشت به مبلغ یک هزار و ۱۴۵ میلیارد تومان تقدیم شورای اسلامی شده است.

82394096 71340394 300x113 - بودجه پیشنهادی سال ۹۶ شهرداری رشت تحویل شورا شد


وی با بیان این که این مبلغ در هفت طبقه پیش بینی شده ، خاطر نشان کرد: ۷۲ درصد بودجه عمرانی و ۲۸ درصد جاری است.
خدابخش بیان داشت: پروژه های عمرانی سال ۹۶ در قالب برنامه های هدایت و دفع آب های سطحی، ایجاد تاسیسات حفاظتی ، بهبود محیط شهری، اماکن و برنامه های ورزشی و … است.
معاون برنامه و بودجه شهرداری کلانشهر رشت تصریح کرد: درآمدهای ناشی از عوارض عمومی ، ۲۶ درصد از بودجه پیشنهادی سال ۹۶ را به خود اختصاص داده است.

* بدهکاری شهرداری رشت ۱۳۰ میلیارد تومان است
مدیر مالی شهرداری کلانشهر رشت نیز گفت: کل بدهی های شهرداری رشت از سال های قبل تا پایان سال ۹۴ ، ۱۳۰ میلیارد تومان است.
احمدرضا حق بین اظهار داشت: کل قراردادهایی که در سال ۹۵ منعقد کرده ایم ، بخشی به سال ۹۶ منتهی می شود که جزو بدهی های شهرداری اعلام کرده بودند.
وی در ادامه با بیان این که کارکنان شهرداری مشکلی برای استفاده از دفترچه بیمه ندارند، اظهار کرد: در بیمه خدمات درمانی نیز ۷۰۰ میلیون تومان بدهکاریم که دفترچه افرادی که از خدمات درمانی استفاده می کنند ، صادر می شود.
حق بین در رابطه با مالیات حقوق کارکنان خاطر نشان کرد: چهار میلیارد تومان بابت مطالبات از اقتصاد و دارایی گیلان طلب داریم ، کل بدهی ما به این مجموعه یک میلیاد و ۲۰۰ میلیون تومان است که تهاتر انجام می دهیم.
کلانشهر رشت پنچ منطقه شهرداری دارد.