بودجه پیشنهادی ۱۲ هزار میلیاردی شهرداری رشت در سال ۹۶

بودجه پیشنهادی ۱۲ هزار میلیاردی شهرداری رشت در سال ۹۶

شهردار رشت گفت: بودجه هزار و ۲۰۰ میلیارد تومانی سال ۹۶ شهرداری رشت تا پایان دی تقدیم شورا می شود که امیداریم تحقق یابد.

IMG17520996 - بودجه پیشنهادی ۱۲ هزار میلیاردی شهرداری رشت در سال ۹۶

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از شبستان از رشت، محمدعلی ثابت قدم، شهردار رشت امروز(۱۶ آذر) در نشست خبری با اصحاب رسانه در سالن اجتماعات عمارت تاریخی شهرداری شهر با بیان اینکه رونق و توسعه استان نیازمند ایجاد مزیت رقابتی در شهر است گفت: ایجاد مزیت رقابتی در ارتباط با شهرها و استان های کشور و سایر کشورها و شناسایی ظرفیت صورت می گیرد.

وی با بیان اینکه سیاست بنده بهره گیری از مشارکت برای طی کردن مسیر پیشرفت است اظهار کرد: باید با تولید سبک بومی و جدید با بهره گیری از مزایای دیگر سبک های پیشرفت، شهر را به توسعه و پیشرفت برسانیم.

ثابت قدم با تاکید اینکه باید مبانی توسعه یافتگی را دستور کار خود قرار دهیم اظهار کرد: رکن اساسی مدیریت شهری، تحقق عملی پیشرفت و عدالت است.

وی با اشاره به اقدامات شهرداری در جمع آوری آبهای سطحی اذعان کرد: پروژه جمع آوری آبهای سطحی تا چند ماه آینده به اتمام رسیده و دیگر نگران آبگرفتگی معابر هنگام باران نخواهیم بود.

شهردار رشت مسائل زیست محیطی و انسان محوری را اصلی ترین موضوع شهر اعلام کرد و گفت: ترافیک خودروها در شهر به ویژه خودروهای تک سرنشین موضوع مهمی نیست زیرا اصل این است که وسایل حمل و نقل عمومی در ترافیک نباشند.

وی ثبات در تفکر را اصلی مهم در توسعه رشت دانست و تاکید کرد: باید لایحه مدیریت یکپارچه شهری تصویب تا از بسیاری از هزینه ها جلوگیری شود.

ثابت قدم با تصریح اینکه ۱۰ درصد شهروندان رشت عوارض پرداخت می کنند گفت: نباید پول اکثریت شهروندان کم برخوردار و متوسط در جیب اقلیتی که شهروند اصیل نیز نیستند باشد.

وی اذعان کرد: عدم برخورد با بدهکاران موجب تشویق خلاف عده ایی دانه درشت می شود.

شهردار در ادامه از افتتاح زیرگذر شهید رجایی فردا(۱۷ آذر) خبر داد و افزود: تعویق پرداختی بیمه های کارکنان و کارگران شهرداری تا پایان سال رفع شده و به صفر می رسد.

وی با اشاره به ناوگان حمل و نقل عمومی و کمبود اتوبوس در شهر اظهار کرد: طی چند ماه آینده ۳۰ دستگاه اتوبوس به ناوگان شهری افزوده می شود و با تعمیر ۶۰ اتوبوس دیگر به نصاب طرح حمل و نقل جامع شهر خواهیم رسید.

ثابت قدم به ساماندهی مزار میرزا اشاره و بیان کرد: این طرح با مشارکت شرکت عمده سازان مسکن ایران اجرا شد که امور زیربنایی بر عهده شهرداری و روبنایی به این شرکت محول شد که شهرداری وظایف محوله خود را به پایان رسانده و منتظر اقدام شرکت طرف قرارداد هستیم.

وی در خصوص رودخانه های شهر گفت: تملک زمین های حاشیه رودخانه در حال انجام بوده و ۱۶ پارک محلی در حاشیه رودخانه های رشت راه اندازی شده و هشت پارک دیگر طی ۶ ماه آینده افتتاح می شود.

شهردار با اشاره به آلودگی این رودخانه ها تصریح کرد: در این راستا در حال رایزنی برای انعقاد تفاهم نامه ای جهت کاهش آلایندگی و استفاده بهینه از آب با وزارت دفاع هستیم.

وی به تقدیم بودجه ۹۶ شهرداری به شورا اشاره و بیان کرد: بودجه هزار و ۲۰۰ میلیارد تومانی سال ۹۶ شهرداری رشت تا پایان دی تقدیم شورا می شود که امیداریم تحقق یابد.

ثابت قدم با اشاره به انحراف بودجه مطرحی شورا در خصوص پیاده راه فرهنگی رشت خاطرنشان کرد: قرارداد اولیه پروژه پیاده راه سازی شهرداری رشت ۶ هزار و ۸۰۰ میلیارد بدون احتسیا فعالیتهیا زیرساختی بود.

وی با بیان ایکه امور زیر ساختی پیاده راه چون آب و برق و سایر توسط شهرداری صورت گرفت گفت: با احتساب این فعالیت ها، هزینه اجریا پیاده راه به ۹ هزار میلیارد رسید که انحراف بودجه ایی صورت نگرفت.

شهردار از افتتاح ساختمان شهرداری بعد از ۱۰ سال از آغاز پروژه تا پایان امسال خبر داد و گفت: با افتتاح این پروژه ها همه واحدهای شهرداری در یک ساختمان تجمیع شده و از هزینه ها کاسته می شود.