بیانیه شورای اصلاح‌طلبان استان گیلان خطاب به مردم و مسئولین استان گیلان

بیانیه شورای اصلاح‌طلبان استان گیلان خطاب به مردم و مسئولین استان گیلان

به گزارش رشت۲۰ ،شورای هماهنگی اصلاح‌طلبان گیلان در بیانیه ای خطاب به مردم گیلان مواردی را به مسئولین استان مترکر شد.

 

در متن این بیانیه آمده است:

 

بسمه‌تعالی

 

«و مِنَ النّاسِ مَن یَشری نَفسَهُ ابتِغاءَ مَرضاتِ الله و الله رَئوف بِالعِباد» – سوره مبارکه بقره- آیه ۲۰۷

 

و بعضی از مردم از جان خود در راه رضای خدا درگذرند و خدا با چنین بندگان، رئوف و مهربان است.

 

 

 

مردم شریف و نجیب استان گیلان

 

در این روزها که کشور عزیزمان با مشکلات عدیده‌ای دسته و پنجه نرم می‌کند و معضل اپیدمی کرونا باعث ایجاد آلام گسترده‌ای در سطح کشور، به‌خصوص گیلان سرافراز شده است، صرف‌نظر از چگونگی انتقال این ویروس به ایران و چرایی عدم قرنطینه شهر قم که درزمانی مناسب باید به آن پرداخته شود، شورای اصلاح‌طلبان استان گیلان به‌عنوان مجموعه‌ای که همواره تلاش کرده تا در بحران‌ها و مشکلات در کنار مردم بایستد، وظیفه خود می‌داند که در این امر مهم نیز به روشنگری و ارائه راهکارهایی، هرچند کوچک بپردازد.

 

از همین رو مواردی را به سمع و نظر مردم عزیز و مسئولین محترم می‌رساند:

 

از کادر درمان، اعم از پزشکان، پرستاران، کارمندان و همه‌کسانی که مسئولانه جان خود را در معرض خطر قرار می‌دهند تا بتوانند در صف مقدم مقابله با این بحران، موجب نجات جان بیماران شوند، صمیمانه قدردانی می‌کنیم و اعلام می‌داریم که امروز روز واقعه است و امیدواریم آن دسته از پزشکان که مطب‌هایشان را تعطیل و یا به مسافرت خارج از کشور رفته‌اند، به‌زودی به کشور بازگشته و هم‌وطنانشان را در چنین روزهای پرخطر و حساسی تنها نگذارند؛ که هر اتفاقی، چه خوب و چه بد، در ذهن و خاطره عموم مردم باقی خواهند ماند.

مردم عزیز ما بدانند این بلای خانمان‌سوز قرار نیست ظرف چند روز آتی به پایان خود برسد، لذا شایسته است همگان ضمن رعایت نکات بهداشتی و ایمنی که مهم‌ترین آن عدم حضور غیرضروری و بی‌مورد در سطح شهر است، خود را به لحاظ ذهنی و جسمی آماده کنند تا در یک پروسه چندماهه بتوانیم بر این بحران غلبه کنیم.

از مسئولین امر می‌خواهیم که بیشتر از پیش خود را برای شنیدن صداهای مختلف در خصوص این بحران، آماده کرده و با سعه‌صدر، پذیرای نظرات مختلف باشند؛ آنچه را امروز در گیلان از زبان منتخبین شهر رشت می‌شنوید، به‌جای نکوهش، بررسی نمایید و راستی آزمایی را پیشه خود کنید نه تهدید و ارعاب را.

از کلیه اعضا و هواداران احزاب و تشکل‌های عضو شورای اصلاح‌طلبان در سراسر استان گیلان می‌خواهیم تا با تشکیل کارگروه‌های مجازی، تلاش کنند که از ظرفیت خود، خیرین منطقه و اقشار مختلف مردم بهره گرفته و به حمایت مادی و معنوی مداوم و طولانی‌مدت کادر درمانی و بیماران نیازمند بپردازند و با ایجاد حس همدلی بیشتر، کمک کنند تا با کمترین آسیب از این بحران عبور نماییم.

با همه انتقاداتی که جامعه از ابتدای این بحران از مسئولین امر داشته که بخش بزرگی از آن به‌حق است، اما جا دارد تا بابت تلاش‌های صورت گرفته در حوزه مدیریت این بحران و مبارزه با این ویروس و تجهیز و تأمین دارو و… از دولتمردان و همه‌کسانی که در این مهم مشارکت دارند، تشکر و قدردانی کنیم.

همچنان مصرانه از مسئولین می‌خواهیم تا استان‌هایی که بیشتر درگیر این بیماری هستند را قرنطینه کرده و تعطیلی کامل مراکز علمی و آموزشی با عدم حضور کارمندان اداری و شیفتی کردن بانک‌ها و مؤسسات مالی و کارخانجات و کارگاه‌های تولیدی و خدماتی را در دستور کار خود قرار دهند. از مسافرین عزیز هم می‌خواهیم که در این برهه حساس به استانمان سفر نکنند.

شورای اصلاح‌طلبان استان گیلان از دولت محترم تقاضا دارد جهت رسیدگی به وضع افراد کم‌درآمد که به‌صورت روزمره رزق و یومیه خود را از طرق مختلف کسب می‌کردند و این روزها کاسبی و فعالیتشان تحت‌الشعاع بحران کرونا قرارگرفته و کاملاً تعطیل‌شده تا خردادماه مبلغی را به‌صورت ماهانه و جدای از مقدار همیشگی یارانه، به‌عنوان کمک‌هزینه به‌حساب سرپرستان این خانوارها شارژ نموده و همچنین مؤکدا از بانک‌ها و مؤسسات مالی بخواهند که نسبت به اخذ اقساط انواع وام‌ها با مردم همکاری نمایند.

در خاتمه، اعتقاد راسخ داریم که با همراهی و تعامل سازنده دولت و نهادهای مدنی و… می‌توانیم از فراگیر شدن بیشتر و فزاینده این بحران جلوگیری نماییم. بحران‌ها همچون گذشته به پایان می‌رسند و کشور و ملت عزیزمان با سربلندی این بلای خانمان‌سوز را نیز پشت سر خواهد نهاد.

 

بعد نومیدی بسی امیدهاست/ از پس ظلمت دو صد خورشیدهاست

 

شورای اصلاح‌طلبان استان گیلان