بیرانوند: کسانی که برای من جوک ساختند به من انگیزه دادند

بیرانوند: کسانی که برای من جوک ساختند به من انگیزه دادند

دروازه‌بان تیم ملی کشورمان در مورد بازی با پرتغال و مهار پنالتی رونالدو صحبت کرد.

th3vpn3ph6lexwcafsb7 300x169 - بیرانوند: کسانی که برای من جوک ساختند به من انگیزه دادند

به گزارش رشت۲۰ ؛ علیرضا بیرانوند در گفت‌وگویی در خصوص تساوی ایران برابر پرتغال اظهار داشت: خدا را شکر. اول باید خسته نباشید بگویم به بازیکنان. شرمنده مردم شدم. خوشحالم برای اینکه جنگیدیم و ناراحتم به خاطر اینکه حیف شد و می‌توانستیم صعود کنیم و دل مردم را شاد کنیم. افتخار می‌کنم به خودم که توانستم مفید باشم و افتخار می‌کنم که چند سال شاگرد یک مربی بزرگ بودم.

وی افزود: باید قدر مربی بزرگی مثل کی‌روش را بدانیم. ما که در تیم هستیم می‌دانیم چقدر زحمت می‌کشد و چقدر ایران را دوست دارد. او به خوبی پشت ما ایستاد و جواب توهین‌های رسانه‌های پرتغالی را داد. مردم باید سرشان را بالا کنند و افتخار کنند که یک مربی مثل کی‌روش در ایران کار می‌کند.

گلر تیم ملی در مورد مهار پنالتی رونالدو و اینکه تمرین شده بود یا تصمیم لحظه‌ای بود گفت: ببینید ما مقابل مراکش خوب ایستادیم و برابر اسپانیا هم شایسته باخت نبودیم. امشب هم دیدید مراکش چطور مقابل اسپانیا ایستادگی کرد. در مورد رونالدو هم درست است که پرتغال را تا یک تنه اینجا بالا آورد. اگر بخواهم راستش را بگویم واقعاً روی او تمرکز کرده بودم. به آن کری که خوانده بودم فکر می‌کردم و همه‌اش به این فکر بودم که آن حرفم را عملی کنم و باعث سربلندی مردم شوم. من احساس می‌کردم که چنین اتفاقی بیافتد و باید بگویم خدا خیلی دوستم دارد و من را سربلند کرد. همیشه دعا می‌کردم که بتوانم کاری انجام دهم و خدا را شکر که توانستم مفید باشم. هرچند که با صعود ایران همراه نبود.

بیرانوند در مورد انتقاداتی که پیش از جام جهانی از او می‌شد عنوان کرد: دوست ندارم در مورد این مسائل صحبت کنم. مردم همیشه من را دوست داشتند و الان هم دوستم دارند و همین برایم مهم است. شاید آن طنزها و جوک‌هایی که برای شوخی برای من می‌ساختند به من انگیزه داد و باعث شد بهتر شوم و عملکرد خوبی داشته باشم.

وی در رابطه با درگیری با سعید عزت‌اللهی در ابتدای بازی گفت: آن اتفاق یک شوک بود که باید داده می‌شد و شوک مفیدی هم برای خود ما و تیم بود و بحث درگیری مطرح نبود.

گلر تیم ملی در پایان در مورد تصمیمش برای آینده اظهار داشت: فعلاً می‌خواهم استراحت کنم و کنار خانواده باشم.