بیش از۳۰ هزار دانش آموز گیلانی به مناطق جنگی اعزام می شوند

بیش از۳۰ هزار دانش آموز گیلانی به مناطق جنگی اعزام می شوند

مسئول سازمان بسیج دانش آموزی گیلان با بیان اینکه ۲۴ هزار نفر از دانش آموزان در سال تحصیلی امسال به مناطق جنوب و ۶ هزار نفر به مناطق غرب اعزام خواهند شد گفت : ۶۵ درصد دانش آموزان گیلانی بسیجی هستند.
IMG13031259 - بیش از۳۰ هزار دانش آموز گیلانی به مناطق جنگی اعزام می شوند

علی رفاهتی، مسئول سازمان بسیج دانش آموزی گیلان امروز(۵ آبان ) درنشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت هفته بسیج دانش آموزی اظهارکرد: تشکیل بسیج دانش آموزی یکی از مهمترین برنامه های است که در راستای پرورش نوجوانان این مرز و بوم صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه هفته بسیج با دانش آموز انقلابی و مدرسه انقلاب مزین شده است گفت: معمار کبیر انقلاب اسلامی اعتماد بسیار به نسل نوجوان جامعه داشتند و سن دانش آموزی سن عارفانه ای است چرا که به دور از مادیات بوده و فداکارانه در برابر ظالمان ایستاده و از مظلوم دفاع خواهند کرد.

رفاهتی اذعان کرد: برنامه های متعددی در هفته بسیج دانش آموزی گیلان تدوین و اجرایی خواهد شد.

مسئول سازمان بسیج دانش آموزی گیلان به تشریح برنامه های هفته بسیج پرداخت و تصریح کرد: عطر افشانی مزار شهدا، کوهپیمایی دانش آموزان، سخنرانی  فرمانده دانش آموز بسیجی در نماز جمعه، دیدار با خانواده شهدا و جانبازان، تجلیل از برگزیدگان علمی، هنری و فرهنگی، برگزاری مسابقات علمی و پژوهشی، دیدار با استاندار و شرکت در راهپیمایی روز استکبار جهانی و … از اهم برنامه های هفته بسیج دانش آموزی در گیلان است.

وی به ارتباط سالم با دانش آموزان اشاره کرد و افزود: داشتن ارتباطی با عطوفت و مهربانی می تواند زمینه انتقال نصیحت های اجتماعی و فرهنگی دانش آموزان را سهل کند.

 رفاهتی خاطرنشان کرد: سالانه به بیش از یک هزار نفر از دانش آموزان در مناطق محروم، کمک های تحصیلی توسط بسیج دانش آموزی ارائه خواهد شد.

مسئول سازمان بسیج دانش آموزی گیلان ادامه داد: اعزام دانش آموزران به مسابقات علمی کشوری از جمله هوا فضا و رباتیک که سال گذشته گیلان رتبه نخست در این بخش را کسب کرده بود، از دیگر برنامه هاست.

رفاهتی اظهار کرد: ارائه آموزش های علمی جهت شرکت در مسابقات و کمک های مالی به دانش آموزان مخترع، اردوهای یک روزه علمی، تشکیل حلقه های صالحین و سبک زندگی و فضائل اخلاقی و … از دیگر برنامه های بسیج دانش آموزی گیلان است.

وی تصریح کرد: اعزام به مناطق جنگی غرب و جنوب از دیگر برنامه های فرهنگی بسیج دانش آموزی است.

مسئول سازمان بسیج دانش آموزی گیلان خاطرنشان کرد: تا پایان سال تحصیلی ۳۰ هزار و ۸۶ دانش آموز از مناطق جنگی بازدید خواهند کرد و از نزدیک با دلاوری ها و ایثارگری های شهدا و جانبازان در دوران هشت سال دفاع مقدس آشنا خواهند شد.

رفاهتی ادامه داد: از ۱۰ مهر تا کنون چهار هزار و ۱۳۰ نفر از دختران به مناطق جنگی اعزام شدند و از یادمان ها و مناطق جنگی دفاع مقدس بازدید کردند.

مسئول سازمان بسیج دانش آموزی گیلان افزود: حدود ۲۴ هزار نفر از دانش آموزان در سال تحصیلی امسال به مناطق جنوب و ۶ هزار نفر به مناطق غرب اعزام خواهند شد.

وی اذعان کرد: ۶۵ درصد دانش آموزان گیلانی عضو بسیج دانش آموزی  هستندو از ۲۵۸ هزار دانش آموز گیلان ۱۸۶ هزار نفر عضو بسیج هستند.

گفتنی است، ۷ تا۱۳ آبان هفته بسیج دانش آموزی نام گذاری شده است.