بیمارستان های گیلان به امکانات اورژانسی و پزشکی مدرن تجهیز شوند

بیمارستان های گیلان به امکانات اورژانسی و پزشکی مدرن تجهیز شوند

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل ازخبرگزاری شبستان: رئیس پلیس راه گیلان با بیان اینکه بسیاری از متوفیان حوادث رانندگی در حین انتقال یا در بیمارستان جان خود را از دست می دهند گفت: بیمارستان های شهرستان های لنگرود، رودبار، تالش، آستارا و رشت به امکانات اورژانسی و پزشکی مدرن تجهیز شوند.
76079290 84023831bdafc 300x234 - بیمارستان های گیلان به امکانات اورژانسی و پزشکی مدرن تجهیز شوند

سرهنگ محمد حسین پور، رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی گیلان در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان با اشاره به آغازفصل سرما و اجرای طرح زمستانی در جاده های استان اظهار کرد: خدمت رسانی به مردم از اولویت های پلیس است

وی با بیان اینکه یگان های ویژه در محورهای برفگیر استان مستقر می شوند گفت: روزانه ۶۵ تیم پلیس راه استان به محورهای مواصلاتی اعزام و ۴۴ تیم گشتی محسوس در گردنه های الماس، حیران، دوران و کوهین حضور دارند.
حسین پور خدمات رسانی بهتر به مسافران زمستانی، ارتقای ایمنی عبور و مرور و کاهش سوانح و مرگ و میر جاده ایی را از اهداف طرح زمستانی اعلام کرد و افزود:
وی با بیان اینکه ۶۸ درصد متوفیان حوادث رانندگی در حین انتقال یا در بیمارستان جان خود را از دست می دهند اذعان کرد: بیمارستان های شهرستان های لنگرود، رودبار، تالش، آستارا و رشت به امکانات اورژانسی و پزشکی مدرن تجهیز شوند تا بتوانند پوشش درمانی مصدومان ناشی از تصادفات را در کوتاه ترین زمان در منطقه خود انجام دهند.
حسین پور با تصریح اینکه سال گذشته طی طرح زمستانی ۶۲ فقره تصادف در جاده های استان رخ داد، افزود: در این تصادفات ۲۸ نفر مجروح و یک نفر کشته شدند که به مدت مشابه سال ۹۳، ۱۵ درصد کاهش داشته است.
وی تاکید کرد: باید با حساسیت بیشتری به تصادفات جاده ایی نگریست تا با کمک و مشارکت جمعی زمستان امسال را با کمترین حادثه رانندگی سپری کنیم.
وی با بیان اینکه مردم حتی الامکان از سفر در فصل سرما پرهیز کنند خاطرنشان کرد: مردم قبل از حرکت از وضعیت جوی استان و جاده های آن اطلاعات کسب کرده و با رعایت نکات امینی و مجهز به زنجیر چرخ و وسایل گرمایشی اقدام به سفر کنند.