تاکید دلخوش بر ضرورت تامین کالاهای اساسی اقشار نیازمند سخنگوی کمیسیون حقوقی مجلس پیشنهادات تامین اعتبار طرح حمایت معیشتی از مردم را تشریح کرد

تاکید دلخوش بر ضرورت تامین کالاهای اساسی اقشار نیازمند

به گزارش رشت۲۰؛ دلخوش نماینده ادوار هفتم، هشتم، دهم و یازدهم مجلس شورای اسلامی بر ضرورت اجرای طرح حمایت معیشتی و تامین کالاهای اساسی اقشار نیازمند تاکید کرد.

.jpg - تاکید دلخوش بر ضرورت تامین کالاهای اساسی اقشار نیازمند

سید کاظم دلخوش در رابطه به پیگیری «طرح حمایت معیشتی از مردم» در مجلس شورای اسلامی، گفت: با توجه به وضعیت کنونی اقتصاد و گرانی ‌های مکرر -که مردم برای تامین حداقل ‌های معیشتی دچار مشکل شده‌اند-، باید در یک مدت زمان ۶ ماهه بتوان از طریق کارت ‌های الکترونیکی، کالاهای اساسی را در اختیار مردم قرار داد.

نماینده مردم صومعه ‌سرا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تامین اعتبار «طرح حمایت معیشتی از مردم» به منظور اجرای هرچه سریع ‌تر آن اصلی ‌ترین موضوعی است که مجلس مدنظر خود قرار داده تا این منابع تامین شود به همین دلیل منابع مختلفی همچون فروش اوراق، درآمدهای حاصل از فروش نفت، اخذ مالیات  و منابع حاصل از جلوگیری از فرارهای مالیاتی پیشنهاد شده است.

وی با بیان اینکه این طرح در موقعیت حساس کنونی می‌ تواند کمک موثری برای تامین کالاهای اساسی اقشار نیازمند باشد، افزود: از آنجا که مشکلات اساسی امروز مردم اقتصادی، معیشتی، عدم اشتغال و کمبود تولید است برابر این نیاز نمایندگان مردم همت کردند و طرح حمایت معیشتی از مردم را در دستور کار قرار داده ‌اند.

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در طرح تامین کالاهای اساسی تلاش شده تا افراد نیازمند از قلم نیفتند، البته باید دولت در شناسایی افراد روش مشخص و دقیقی را تعریف کند.