تاکید معاون استاندار آذربایجان شرقی و سرکنسول روسیه برهمکاری های مشترک اقتصادی

تاکید معاون استاندار آذربایجان شرقی و سرکنسول روسیه برهمکاری های مشترک اقتصادی

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداریآذربایجان شرقی وسرکنسول فدراسیون روسیه در رشت بر افزایش مراودات وهمکاری های مشترک اقتصادی بین دو کشور تاکید کردند.
77673538 86154246ebbfe 300x197 - تاکید معاون استاندار آذربایجان شرقی و سرکنسول روسیه برهمکاری های مشترک اقتصادی

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از ایرنا علی نواداد شامگاه یکشنبه در دیدار با کانستانتین آلکسی یف در محل استانداری آذربایجان شرقی با تاکید بر ضرورت توجه به ظرفیت های کشاورزی و معدنی این استان در ارتباطات بین المللی گفت: ارتقای سطح این همکاری ها در دستور کار قرار دارد.
وی با اشاره به تاثیرات مثبت اقتصادی برجام خاطرنشان کرد: در طول یک سال گذشته بیش از یک میلیارد و پانصد میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی برای استان آذربایجان شرقی تصویب شده است.
نواداد، پتانسیل های برجسته اقتصادی استان از قبیل صنعت قطعه سازی، معدن و کشاورزی را مورد تاکید قرار داد و افزود: زیرساخت های مناسبی برای سرمایه گذاری در استان آذربایجان شرقی وجود دارد و تمامی مدیران ارشد استانی همکاری مناسبی در این خصوص دارند.
وی، وجود منطقه آزاد ارس را یکی از قابلیت های ویژه استان دانست و ادامه داد: در حال حاضر روزانه ۲۰۰ تن گوجه فرنگی و خیار از این منطقه به کشور روسیه صادر می شود و این صادرات قابل افزایش است.
سرکنسول فدراسیون روسیه در رشت نیز در این دیدار برافزایش همکاری های اقتصادی کشورش با این استان تاکید کرد.
کانستانتین آلکسی یف گفت: متاسفانه سطح همکاری های اقتصادی بین ایران و روسیه کمتر از همکاری های سیاسی است و این همکاری ها قابلیت افزایش را دارد.
براساس توافق بین ایران و روسیه قراراست سطح مبادلات دو کشور از حدود ۲٫۵میلیارد دلار سال ۲۰۱۵ به بیش از ۱۰ میلیارد دلار در سال های آتی افزایش یابد.