تجلیل از شهید شاخص ۱۱ ساله گیلان در هفته بسیج دانش‌آموزی رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی سپاه قدس گیلان خبر داد

تجلیل از شهید شاخص ۱۱ ساله گیلان در هفته بسیج دانش‌آموزی

رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی سپاه قدس گیلان از برگزاری مراسم تجلیل از شهید شاخص ۱۱ ساله این استان در هفته بسیج دانش‌آموزی خبر داد.

13910922000376 PhotoA - تجلیل از شهید شاخص 11 ساله گیلان در هفته بسیج دانش‌آموزی

به گزارش خبر فوری رشت ، علی رفاهتی ظهر امروز در جمع خبرنگاران به منظور گرامیداشت هفته بسیج دانش‌آموزی اظهار کرد: همزمان با هفته بسیج دانش‌آموزی از شهید ۱۱ ساله گیلان «غلام جیرانی» تجلیل می‌شود.

وی هفته بسیج دانش‌آموزی را به نام دو شهید شاخص بسیجی «احمد نظیف» از شهرآباد گرگان و شهیده «شهناز محمدی» از شهدای شاخص هفته بسیج امسال عنوان کرد.

رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی سپاه قدس گیلان درباره شهید شاخص دانش‌آموز در این استان گفت: شهید غلام جیرانی که در زمان شهادت ۱۱ سال داشت شهید شاخص گیلان در هفته بسیج دانش‌آموزی امسال است.

وی با بیان اینکه هفته بسیج دانش‌آموزی با شعار «دانش‌آموز انقلابی، مدرسه انقلابی» برگزار می‌شود، تصریح کرد: این هفته مصادف با سالروز شهادت دانش‌آموز بسیجی شهید حسین فهمیده است.

رفاهتی با اشاره به اینکه امام(ره) شهید فهمیده را به عنوان رهبر خودشان معرفی کردند، اضافه کرد: این امر نشان‌دهنده بلوغ فکری دانش‌آموزان در تجلی‌گاه انقلاب است.

وی با بیان اینکه امام (ره) اعتماد کامل به نوجوانان داشتند، خاطرنشان کرد: عملکرد طلایی نوجوانان در برگ‌های زرین هشت سال دفاع مقدس یکی از مصادیق این اعتماد است.

به گفته این مسؤول، بسیاری از علما و پژوهشگران اعتقاد دارند که در سنین نوجوانی احساس فداکاری بسیار بالاست و از مظلوم دفاع می‌کنند و سن نوجوانی سن عرفانی است.

وی با بیان اینکه دانش‌آموزانی که در هشت سال دفاع مقدس در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل حضور یافتند آگاهانه این مسیر را انتخاب کردند، یادآور شد: هفته بسیج دانش‌آموزی از هفتم آبان ماه جاری آغاز می‌شود و تا ۱۳ آبان ادامه می‌یابد.

رفاهتی هر کدام از روزهای هفته بسیج دانش‌آموزی را مزین به یک عنوان دانست و یادآور شد: بسیج دانش‌آموزی، انتظار و عدالت‌خواهی‌ ـ دانش‌آموز بسیجی، بصیرت و ولایتمداری و… از جمله عناوین این هفته است.

وی گفت: برگزاری نشست بصیرتی دانش‌آموزان بسیجی با فرماندهان، عطرافشانی و غبارروبی مزار شهدای دانش‌آموز و معلمان شهید، کوهپیمایی دانش‌آموزان پیشرو و پیشگام، سخنرانی یکی از فرماندهان واحدهای مقاومت پیشگام در بسیج و … از جمله برنامه‌های هفته بسیج دانش‌آموزی در گیلان است.

رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی سپاه قدس گیلان تجلیل از دانش‌آموزان نخبه بسیحی در بخش‌های مختلف فرهنگی، ورزشی، تحصیلی و … دیدار با خانواده شهید ۱۱ ساله دانش‌آموز غلام جیرانی در تولم‌شهر را از برنامه‌های هفته بسیج دانش‌آموزی ذکر کرد.

وی با اشاره به حذف درس رهبر کوچک از پایه ششم و انتقال آن به پایه سوم ابتدایی، متذکر شد: شهید فهمیده یک نوجوان ۱۳ ساله بود و موضوع حذف و  انتقال درس مذکور مورد اعتراض ما قرار گرفت و در تلاش هستیم تا دوباره این درس به پایه ششم بازگردد.

رفاهتی درباره اعزام دانش‌آموزان به مناطق جنگی خاطرنشان کرد: اعزام کاروان‌های راهیان نور دانش‌آموزی به مناطق جنگی یکی از بهترین راهکارهای مقابله با جنگ نرم دشمنان است.