تجهیز و آمادگی ۶۰ پایگاه اورژانس گیلان برای اجرای طرح امداد نوروزی

تجهیز و آمادگی ۶۰ پایگاه اورژانس گیلان برای اجرای طرح امداد نوروزی

مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکیگیلان از تجهیز و آمادگی ۶۰ پایگاه ثابت شهری و جاده ای ۱۱۵ گیلان برای اجرای طرح امداد نوروزی خبر داد.
81902779_92062463ffbbd

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از ایرنا پیمان اسدی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: یکصد دستگاه آمبولانس، ۲ موتورلانس و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس برای اجرای طرح امداد نوروزی به امکانات و تجهیزات لازم مجهز شده است.
وی با اشاره به آمادگی کامل اورژانس گیلان برای آغاز اجرای طرح امداد نوروزی بر اساس دستورالعمل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار کرد: این طرح از بیست و هفتم ماه جاری آغاز می شود و تا ۱۵ فروردین ۹۶ ادامه دارد.
وی اظهار داشت: راه اندازی ایستگاه سلامت به آدرس امام زاده هاشم – رشت-روبروی شرکت حمل و نقل بین المللی آبادان و ارایه خدمات فوریتهای پزشکی به مسافران و گردشگران از دیگر برنامه ها در اجرای طرح امداد نوروزی در استان گیلان است.
وی بیان کرد: طراحی و چاپ بنرهای تبلیغاتی برای نصب در ایستگاه سلامت و پوشش جاده ای، تهیه بروشور آموزشی برای ارایه به مسافران، تجهیز ناوگان آمبولانس اورژانس گیلان به لوازم مصرفی پزشکی، دارویی و سایر لوازم مورد نیاز و تشکیل تیم های ارزیاب برای پایش عملکرد پایگاه های اورژانس استان به صورت روزانه و مستمر در طول ایام طرح امداد نوروزی از دیگر برنامه های در اجرای این طرح است.
اسدی یادآور شد: برنامه ریزی برای آمادگی کلیه کارکنان و نیروهای اورژانس ، استقرار اکیپ های سیار فوریتهای پزشکی در مناطق حادثه خیز و پرتردد از پیش تعیین شده در ساعات پرترافیک و تکمیل لیست کشیک پرسنل فوریتهای پزشکی از جمله دیگر فعالیت ها است.
مرکز مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان گیلان در نوروز ۹۵۵ ( از ۲۶ اسفند ۹۴ تا صبح روز ۱۵ فروردین ۹۵) چهار هزار و ۶۶۶ ماموریت انجام داد.
در اجرای این طرح چهار هزار و ۶۶۶ مصدوم و بیمار اورژانسی از …