تحصیل بیش از ۷۰ هزار دانش آموز گیلانی در مدارس غیر دولتی

تحصیل بیش از ۷۰ هزار دانش آموز گیلانی در مدارس غیر دولتی

رییس اداره مشارکت‌های مردمی آموزش و پرورش گیلان اعلام کرد: بیش از ۷۰ هزار دانش آموز گیلانی از طریق آموزش از راه دور و مدارس غیر دولتی تحصیل می کنند.

IMG16281452 - تحصیل بیش از ۷۰ هزار دانش آموز گیلانی در مدارس غیر دولتی

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از شبستان، فریدون فریدونی، رییس اداره مشارکت‌های مردمی آموزش و پرورش گیلان امروز(۱۲ آبان) در همایش از راه دور کارشناسان(رابطان) موسسان و مدیران که با حضور شاه مرادی، مدیرکل مدارس آموزش از راه دور وزارت آموزش و پرورش در سالن اجتماعات پژوهشکده تعلیم و تربیت رشت برگزار شد، گفت: بحث مشارکت را باید بسیار جدی گرفت.

وی با بیان اینکه هیچ دولتی در جهان نمی تواند در بخش اشتغال کامل موفق باشد، اظهار کرد: از این رو باید بخش خصوصی ورود کند.

فریدونی با تاکید بر حمایت، هدایت و نظارت بخش خصوصی برای مرتفع شدن مشکل بیکاری در کشورها، افزود: ۱۷/۵ درصد از دانش آموزان استان گیلان تحت پوشش مدارس غیر دولتی و از راه دور هستند.

وی تصریح کرد: طی آمار سال گذشته ۷۰ هزار دانش آموز داشتیم و امسال نیز چیزی حدود همین تعداد را تاکنون به ثبت رسانده ایم که در دو هزار و ۱۰ مدرسه غیر دولتی تحصیل می کنند.

فریدونی در ادامه با بیان اینکه برای این تعداد دانش آموز بیش از ۱۰ هزار نیروی انسانی در مدارس از راه دور ما مشغول کار هستند، افزود: این تعداد یا شغل دومشان است و یا اینکه شغل اصلی برای بسیاری از جوانان ما است.

وی با تاکید بر اینکه جایگاه این مدارس بسیار با اهمیت است، گفت: همه دست اندرکاران دولت باید در خصوص تسهیلات بانکی، ایجاد تسهیلات زیرساختی، تصویب قانون مقرراتی و… برای کمک به این مجموعه، بکوشند.

فریدونی اذعان کرد: ما باید به بخش غیر دولتی اعتقاد پیدا کنیم تا مشکلی از مشکلات اقتصادی و معیشتی جامعه حل شود.

وی بیان کرد: بالای ۹۰ درصد از همین فرهنگیان هستند که هم از آبرو و هم از امکانات و سرمایه مالی خود برای این بخش سرمایه گذاری کرده اند.

فریدونی تاکید کرد: موسسین کمک بسیار بزرگی برای تعلیم و تربیت جامعه هستند و با سرمایه گذاری خود برای تاسیس مدرسه بار زیادی را از دوش دولت و دستگاه آموزش و پرورش برداشته اند.