تحقق اقتصاد مقاومتی نیازمند توجه به سرمایه انسانی کشور است

تحقق اقتصاد مقاومتی نیازمند توجه به سرمایه انسانی کشور است

نماینده مردم رشت در مجلس گفت: جهت تحقق اقتصاد مقاومتی باید علاوه بر تعامل با دنیا، بیشتر به سرمایه انسانی داخل کشور متکی باشیم.
79150734 88237937cabdd 300x200 - تحقق اقتصاد مقاومتی نیازمند توجه به سرمایه انسانی کشور است

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از ایسنا جبار کوچکی نژاد در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به فرارسیدن ایام دهه مبارک فجر و گرامیداشتن یاد و خاطره شهدای انقلاب و دفاع مقدس، اظهار کرد: خوشبختانه سی وهشتمین سالگرد پیروزی انقلاب را جشن می گیریم و این افتخاری است که علی رغم مشکلات و موانع موجود، ولی انقلاب توانست از سختی ها عبور کند.
وی افزود: تداوم و استمرار این پیروزی در درجه اول با راهنمایی های امام(ره) و مقام معظم رهبری، ایثار و فداکاری شهدا و رزمندگان و پشتوانه مردم که از نظام اسلامی حمایت کردند، میسر شده است.
کوچکی نژاد گفت: روزهایی که انقلاب شکل گرفت شعار «استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی» به عنوان محوریت نظام اسلامی قرار گرفت. «استقلال» از نکات کلیدی و ارکان نظام اسلامی بود. پس از گذشت ۳۸ سال از انقلاب حضور آگاهانه مردم در عرصه های مختلف سیاسی، اجتماعی و فرهنگی نشان از تحقق «آزادی» دارد؛ «جمهوری اسلامی» بیانگر همه خواهی مردم در استقرار کامل نظام اسلامی و متکی به خود بودن، است.
نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اکنون باید ببینیم بعد از ۳۸۸ سال چقدر توانستیم به این شعار محوری برسیم!؟ تصریح کرد: در برخی بخش های مختلف نتوانستیم کارها را خوب پیش ببریم، اگر امروز در بخش اقتصادی دچار مشکل شدیم به دلیل ضعف برنامه ریزی است.
این نماینده مردم در مجلس دهم بیان کرد: اگر پس از جنگ به فرمایش امام(ره)مبنی بر «واگذاری مدیریت به مردم» به خوبی عمل می کردیم تا مردم در بخش های مختلف خدمات و اقتصاد ورود می کردند و منابع خود را به جای ذخیره در بانک ها، وارد چرخه اقتصادی و اجتماعی می کردند، اکنون شاهد رونق اقتصادی بودیم.
این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس دهم با تاکید …