تخریب ساختمان غیرمجاز و تخلیه اراضی ملی تصرفی در لاکان رشت

تخریب ساختمان غیرمجاز و تخلیه اراضی ملی تصرفی در لاکان رشت

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری رشت از تخریب ساختمان غیرمجاز و تخلیه اراضی ملی تصرفی در منطقه لاکان خبر داد.

82295246 71146701 - تخریب ساختمان غیرمجاز و تخلیه اراضی ملی تصرفی در لاکان رشت

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از ایرنا شاهین علیجانپور روز شنبه در گفت وگو با بیان کرد: در راستای تاکیدات مقام معظم رهبری و دستورات صریح مدیریت اداره کل منابع طبیعی و آبخیز داری گیلان، رسیدگی به موضوع زمین خواری در اولویت فعالیت های ماموران یگان حفاظت این اداره قرار گرفته است.
وی افزود :با توجه به تخلف های صورت گرفته در منطقه خلیلان لاکان رشت، برای تمامی متخلفان و متجاوزان به عرصه های ملی در این منطقه پرونده حقوقی تنظیم و به مراجع قضایی ارسال شده که این پرونده ها توسط قضات دادگستری رشت در دست رسیدگی هستند.
علیجانپور تصریح کرد : با پیگیری های ماموران منابع طبیعی و آبخیز داری و پس از سیر مراحل قضایی یکی از پرونده های مذکور ، منجر به صدور رای در شعبه رسیدگی کننده و سپس در دادگاه تجدید نظر شده بود که با اخذ نیابت قضایی برای قلع و قمع و خلع ید، این حکم به انجام رسید و متصرف عرصه منابع طبیعی به حکم دادگستری و پیگیری حافظان انفال از دست یابی به مقصود خود باز ماند .
وی گفت : این عرصه به مساحت ۳۷۰ متر مربع بوده که متصرف با ساخت ویلایی به مساحت ۱۰۰ متر مربع در آن موجب تخریب طبیعت و از بین بردن محیط جنگلی منطقه شده بود .
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری رشت از ادامه پیگیری ها برای صدور رای تمامی اراضی تصرف شده در این منطقه خبر داد و گفت : شورای حفظ حقوق بیت المال استان از اقدامات ماموران منابع طبیعی و آبخیزداری در راستای برخورد با پدیده زمین خواری و تخریب و تصرف اراضی ملی حمایت می کند و به محض صدور سایر احکام، عملیات قلع و قمع و رفع تصرف با قاطعیت اجرا خواهد شد.