تخصیص ۲۷ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل مجتمع آبرسانی پاچکنار رشت مدیرعامل آبفار گیلان خبر داد

تخصیص ۲۷ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل مجتمع آبرسانی پاچکنار رشت

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان گفت: امسال از محل اعتبارات صندوق توسعه ی ملی ۲۷ میلیارد ریال برای تکمیل مجتمع آبرسانی پاچکنار شهرستان رشت اختصاص می‌یابد.

71599 - تخصیص 27 میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل مجتمع آبرسانی پاچکنار رشت


محمدعلی فرامینی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه گیلان، با بیان اینکه مجتمع آبرسانی پاچکنار رشت تکمیل می‌شود، اظهار کرد: امسال از محل اعتبارات صندوق توسعه ی ملی ۲۷ میلیارد ریال برای تکمیل مجتمع آبرسانی پاچکنار شهرستان رشت اختصاص می‌یابد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان گیلان با بیان اینکه در قالب این مجتمع بیش از ۵ هزار نفر در دو روستای شهرستان رشت از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی برخوردار خواهند شد،افزود: تاکنون ۶۴ میلیارد ریال برای این مجتمع آبرسانی که حدود ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، هزینه شده است.

وی با بیان اینکه پروژه مذکور در سال جاری وارد مدار بهره‌برداری می‌شود، تصریح کرد: حجم عملیاتی مجتمع آبرسانی پاچکنار شامل لوله‌گذاری شبکه داخلی به طول ۸۵ کیلومتر، حفر یک حلقه چاه با آبدهی ۴۸ لیتر بر ثانیه، احداث مخزن ۵۰۰ مترمکعبی، ایستگاه پمپاژ و تصفیه فیزیکی می‌باشد.

این مقام مسئول با اشاره به پیشرفت فیزیكی ۸۸ درصدی مجتمع آبرسانی ندامان شهرستان صومعه‌سرا، عنوان کرد: در قالب این مجتمع ۵ هزار نفر در سطح ۴ روستا از آب آشامیدنی سالم و بهداشتی برخوردار خواهند شد.

وی با بیان اینکه در راستای این پروژه ۸۴ کیلومتر لوله‌گذاری اجرا و یکصد مترمکعب مخزن احداث می‌شود، گفت: برای تامین آب شرب این روستاها یک حلقه چاه با آبدهی ۲۲ لیتر بر ثانیه حفر شده است.

فرامینی با بیان اینکه در سال جاری ۲۰ میلیارد ریال از اعتبارات صندوق توسعه ملی برای این پروژه پیش‌بینی شده است، خاطرنشان کرد: تاکنون ۴۸ میلیارد ریال برای مجتمع آبرسانی ندامان که تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد، هزینه شده است.