تداوم نشان‌سازی فرش دستباف در گیلان رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان خبر داد

تداوم نشان‌سازی فرش دستباف در گیلان

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان از تداوم نشان‌سازی در زمینه بازاریابی فرش دستباف به صورت جدی در این استان خبر داد.

13931006000786 PhotoA - تداوم نشان‌سازی فرش دستباف در گیلان

به گزارش خبر فوری رشت، علی منتظری عصر امروز در جریان بازدید از واحدهای صنفی این شهرستان با اشاره به اینکه گیلان یکی از استان‌های مطرح در زمینه تولید فرش دستباف در کشور است اظهار کرد: تعداد قابل توجهی از بافندگان فرش دستباف در گیلان فعالیت می‌کنند.

وی به پیشینه گیلان در تولید فرش دستباف اشاره کرد و افزود: تولید فرش دستباف از میزان بالایی در استان برخوردار است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با بیان اینکه نشان‌سازی یکی از مهم‌ترین موضوع‌ها در بازاریابی فرش محسوب می‌شود، تصریح کرد: در سال‌های اخیر تلاش‌هایی در زمینه توسعه فرش دستباف در استان انجام شده است.

*فرش دستباف؛ هنرصنعت گیلان

منتظری، تولید فرش دستباف را هنرصنعت گیلان خواند و بیان کرد: تمرکز ویژه‌ای برای نشان‌سازی و بازاریابی محصول مذکور در استان انجام شده است.

وی به راه‌اندازی نمایشگاه دائمی فرش دستباف در گیلان اشاره کرد و گفت: نمایشگاه مذکور در زمینی به مساحت یک‌هزار و ۷۴۰ متر مربع و تعداد ۱۳ غرفه در رشت دایر است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان در ادامه با اشاره به اینکه تمام اتحادیه‌های تولیدکننده فرش دستباف استان در نمایشگاه مذکور حضور دارند، خاطرنشان کرد: تلاش‌ها در زمینه بازاریابی و نشان‌سازی فرش دستباف گیلان به صورت جدی تداوم دارد.

منتظری در ادامه از افزایش تعداد و مساحت فروشگاه‌های بزرگ در گیلان خبر داد و یادآور شد: یکی از برنامه‌های مهم در زمینه تسهیل تامین کالا، کاهش قیمت و افزایش تنوع کالای عرضه شده، ایجاد و توسعه فروشگاه‌های بزرگ است.

وی با بیان اینکه روند نظارت بر توزیع و عرضه کالا توسط نهادهای نظارتی در فروشگاه‌های بزرگ مناسب‌تر و ساده‌تر است، اظهار کرد: روند افزایش فروشگاه‌های بزرگ در گیلان به صورت مطلوب در حال پیگیری است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان به وجود ۲۴ فروشگاه بزرگ در سال ۹۲ در استان اشاره کرد و افزود: ۶ هزار مترمربع مساحت فروشگاه‌های مذکور بود.

منتظری در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه تعداد فروشگاه‌های بزرگ گیلان در سال جاری به ۵۱ فروشگاه افزایش پیدا می‌کند، تصریح کرد: مجموع مساحت فروشگاه‌های بزرگ استان به ۱۹ هزار متر مربع می‌رسد.

وی، برنامه توسعه و افزایش تعداد فروشگاه‌های بزرگ را در دستور کار سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان خواند و بیان کرد: حمایت از تولیدات داخل استان و عرضه کالای تولید داخل از اولویت‌های توسعه فروشگاه‌های بزرگ در گیلان است.