تدوین۳۰ بسته سرمایه گذاری در رشت/ اجرای طرح جامع شهر رشت از سال ۹۶

تدوین۳۰ بسته سرمایه گذاری در رشت/ اجرای طرح جامع شهر رشت از سال ۹۶

عضو شورای شهر رشت از تهیه ۳۰ بسته سرمایه گذاری شهر رشت خبر داد و تصریح کرد: مهمترین بسته سرمایه گذاری، پارک آبی رشت در حوالی فرودگاه سردار جنگل است که از پروژه های مهم در جذب گردگر می باشد.
82146887_92399990becac

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از خبرنگار خبرگزاری شبستان از رشت، محمدحسین واثق کارگرنیا، عضو شورای شهر رشت امروز(۲۵۵ اسفند) در نشست با اصحاب رسانه استان به تشریح عملکرد شورای چهارم پرداخت و گفت: روان آبهای سطحی از مشکلات مهم سطح شهر رشت بود که هنگام بارندگی زندگی شهری را دچار مختل کرده و منجر به مصدومیت و حتی یک فقره فوت شهروندان رشتی هم شد.
وی جمع آوری روان آبهای سطحی را یکی از مهمترین اقدامات شورا دانست و افزود: با شناسایی نقاط مربوطه و اجرای طرح جمع آوری روان آبهای سطحی مردم رشت نگرانی در بارندگی های شدید نخواهند داشت.
کارگرنیا با اشاره به طرح تفضیلی شهر رشت تصریح کرد: این طرح تهیه و تدوین شده و هم اکنون در سه منطقه شهر رشت اجرایی می شود.
وی ادامه داد: با آماده شده طرح تفضیلی دو منطقه دیگر رشت، از سال ۹۶ طرح جامع شهر رشت در کلیه مناطق به اجرا در می آید.
عضو کمیسیونبرنامه و بودجه شورای شهر رشت در ادامه با بیان اینکه معابر اصلی شهر رشت بسیار قدیمی و متناسب با جمعیت شهر نیست اظهار کرد: متاسفانه طرح جامع حمل و نقل و ترافیک شهر رشت وجود نداشت و طرح های اجرا شده نیز کارساز نبود و همین موجب ایجاد گره های ترافیکی در سطح شهر شد.
وی تاکید کرد: طرح جامع حمل و نقل و ترافیک شهر رشت بر مبنای تراموا تهیه و در کمیسیون کارشناسی وزارت کشور تائید شد و بعد از تصویب نهایی مبنای عملکرد شهر رشت در حوزه ترافیک است.
کارگرنیا با اشاره به کمبود سرانه فضای سبز در شهر رشت به دغدغه توسعه فضای سبز در شورای چهارم اشاره واذعان کرد: بیش از ۱۶ پارک حاشیه ایی و بزرگ در سطح شهر افتتاح شد و با راه اندازی پارک ۴۰ هکتاری لاکان، سرانه فضای سبز رشت افزایش می یابد.