ترافیک در آزادراه های استان قزوین نیمه سنگین است

ترافیک در آزادراه های استان قزوین نیمه سنگین است

رئیس پلیس راه استان قزوین گفت: با توجه به آغاز موج اول سفرهای نوروزی، تردد خودروها هم اکنون در آزادراه های قزوین-کرج،قزوین-رشت و قزوین-زنجان با ترافیک نیمه سنگین اما روان همراه است.
82180386_92446522ccdaf

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از ایرنا سرهنگ نصرالله بیگلری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: همزمان با آغاز سفرهای نوروزی با رعایت نکات ایمنی از سوی رانندگان، تا این لحظه گزارشی از وقوع سوانح رانندگی دلخراش در راه های ارتباطی استان قزوین نداشته ایم.
وی ادامه داد: با توجه به در پیش بودن تعطیلات نوروزی از رانندگان تقاضا می شود تا پیش از اقدام به سفر از طریق سامانه ۱۲۰۰ نسبت به وضعیت خلافی خودرو و یا نمره منفی احتمالی در گواهینامه خود اطلاع پیدا کنند.
به گفته وی،هر خودرویی که بیش از ۱۰ میلیون ریال خلافی داشته باشد،پلیس نسبت به توقف آن اقدام کرده و در صورت کسب نمره منفی ۳۰، گواهینامه رانندگان خاطی به مدت سه ماه توقیف می شود.
سرهنگ بیگلری در ادامه، علت ۷۰ درصد سوانح جاده ای را توجه نکردن به جلو، انحراف به چپ و خستگی خواند و یادآور شد: متاسفانه با وجود توصیه های مکرر پلیس مبنی بر استراحت ۲۰ دقیقه ای پس از ۲ساعت رانندگی، این مهم از سوی رانندگان جدی گرفته نمی شود.
وی در ادامه گفت: به رانندگان برای پرهیز از بروز سوانح جاده ای توصیه می شود ضمن اجتناب از توقف در حاشیه راه ها و آزادراه ها، برای استراحت و رفع خستگی در توقفگاه های جاده ای و یا شهرهای بین مسیر توقف کنند.
رئیس پلیس راه استان قزوین با اشاره به حضور ۸۷۷ تیم گشت پلیس و آماده باش ۲۵۰۰ نیروی پلیس، هفت ایستگاه پلیس و هفت پاسگاه انتظامی در طول تعطیلات نوروزی برای ایجاد امنیت و رفاه حال مسافران در این استان، از شهروندان خواست تا در طول سفر با عوامل نیروی انتظامی مستقر در جاده ها همکاری داشته باشند.
استان قزوین دارای ۶ هزار و ۶۰۰ کیلومتر راه می باشد که ۲۲۰ کیلومتر آن آزادراه، ۲۷۰ کیلومتر بزرگراه و ۷۰۰ …