ترامپ سه اولویت کاری خود را اعلام کرد

ترامپ سه اولویت کاری خود را اعلام کرد

دونالد ترامپ، رییس جمهور منتخب آمریکا پس از دیدار با رهبران جمهوریخواه کنگره آمریکا اولویت‌های خود برای ریاست‌جمهوری را اعلام کرد.
13950819000420 PhotoA - ترامپ سه اولویت کاری خود را اعلام کرد
به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از شبکه ان‌بی‌سی نیوز، دونالد ترامپ در گفت‌وگو با خبرنگاران بعد از دیدار با میچ مک کانل، رهبر جمهوریخواه اکثریت سنای آمریکا در دفتر او در محل کنگره گفت: ما به دنبال آن هستیم که به بررسی قدرتمند مساله مهاجرت بپردازیم. ما می‌خواهیم به مرزها بپردازیم و همچنین قصد داریم به شکلی جامع و قدرتمند مساله بهداشت و درمان را بررسی کنیم و همچنین به مساله ایجاد اشتغال و اشتغالزایی فراگیر خواهیم پرداخت.
به این ترتیب به نظر می‌رسد او مسائل داخلی یعنی مهاجرت، بهداشت و درمان و اشتغال‌زایی را اولویت خود قرار داده است.
با وجود آنکه ترامپ مساله مهاجرت و مرزها را به عنوان اولویت خود اعلام کرد اما اشاره مستقیمی به وعده مناقشه‌برانگیزش برای ساخت دیوار در مرز با مکزیک نکرد.
وی خاطرنشان کرد: ما اولویت‌های فراوانی خواهیم داشت و قرار است برنامه‌های واقعا بزرگی را مدنظر قرار دهیم. اطمینان می‌دهم که مردم آمریکا بسیار راضی و خوشحال خواهند شد.
ترامپ از پاسخ به این سوال که آیا از کنگره خواهد خواست تا ورود مسلمانان به آمریکا را ممنوع کند، طفره رفته و تنها جواب داد از همه شما متشکرم.
دیدار ترامپ با مک کانل یک ساعت به طول انجامید و بعد از آن او در مراسم شامی با حضور مایک پنس، معاون خود و منالیا ترامپ بانوی اول آمریکا به همراه پل راین، رییس مجلس نمایندگان آمریکا حضور پیدا کرد.
راین در حالی که ترامپ را در کنار خود داشت، به او تبریک گفته و پیروزی او را یکی از تاثیرگذارترین پیروزهایی که تاکنون آمریکا شاهد بوده، دانست.
وی اظهار کرد: ما قصد داریم این پیروزی را تبدیل به پیشرفت برای آمریکا کنیم و قصد داریم درباره اینکه چطور آمریکا را دوباره بزرگ کرده و کشور را متحول سازیم صحبت کنیم.