تشکیل ستاد امنیت انتخابات در گیلان

تشکیل ستاد امنیت انتخابات در گیلان

رئیس ستاد انتخابات گیلان از تشکیل ستاد امنیت انتخابات استان خبر داد.
81754178_91846845afadf

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از خبرنگار ایرنا، محمد احمدی پور عصر روز پنجشنبه درکارگاه آموزشی اعضای اداری هیات های اجرایی انتحابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهرستان و بخش های استان افزود:انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی را با دو ماهیت کاملا متفاوت در پیش داریم.
وی با بیان اینکه در ستاد انتخابات سه موضوع محوری حق الناس و آرای مردم ، بی طرفی کامل مجریان و قانونی عمل کردن را داریم ، افزود: این مهم بدست نمی آید مگر بر قوانین ، ضوابط و مجموعه دستور العمل ها آگاهی کامل داشته باشیم.
وی با اشاره به اینکه در کنار ستاد انتخابات ، ستاد امنیت استان را تشکیل دادیم، گفت: ما در هر صورت برای انتخابات پنج مرحله حوزه امنیتی قائل هستیم.
احمدی پور با اشاره به مراحل انتخابات گفت: ثبت نام ، تعیین صلاحیت ها ، زمان تبلیغات ، روز انتخابات و نتیجه از مراحل انتخابات هستند و رفتار و گفتار مجریان انتخابات در حوزه امنیت تاثیرگذار است که این تاثیرگذاری نیاز به مراقبت دارد .
وی همچنین بر تعامل و ارتباط هیات های اجرایی و نظارت تاکید و تصریح کرد: ارتباط بین هیات های اجرایی و نظارت می تواند انتخابات خوبی را رقم بزند.
کارگاه آموزشی اعضای اداری هیات های اجرایی انتحابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهرستان و بخش های استان گیلان امروز با حضور پورعلی مطلق دبیرستاد انتخابات کشور تشکیل شد.
سه انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری، پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و میان دوره ای مجلس شورای اسلامی در روز ۲۹۹ اردیبهشت ماه سال آینده برگزار می شود.
در گیلان ۵۲ شهر و بیش از دو هزار روستا وجود دارد.