تعالی فردا ایران اسلامی در گرو درک درست شما جوانان از زمان و زمانه است علوی در جشن بازگشایی مدارس در روز اول مهر در دبیرستان شهید دکتر بهشتی:

تعالی فردا ایران اسلامی در گرو درک درست شما جوانان از زمان و زمانه است

به گزارش رشت۲۰، سید امیرحسین علوی عضو شورای اسلامی کلانشهر رشت که بمناسبت اول مهر، روز بازگشایی مدارس در دبیرستان شهید بهشتی حضور یافته بود، ضمن تبریک آغاز سال نو تحصیلی که با یکصدمین سال تاسیس دبیرستان ماندگار دکتر شهید بهشتی مقارن بود گفت: تغییر و سرعت تغییر در دبیرستان ماندگار شهید بهشتی را چشمگیر می بینم چرا که بسیاری از دبیران حاضر در این جمع باشکوه از نسل جوان، متخصص و تحیلکرده اند و این خود نویدبخش روزهای خوبی است که برای این مجموعه خوشنام پرورشی و تربیتی بحول قوه الهی رقم خواهد خورد.

علوی - تعالی فردا ایران اسلامی در گرو درک درست شما جوانان از زمان و زمانه است

علوی افزود: تقارن این روز با ۳۱ شهریور و هفته دفاع مقدس، ایامی که در تاریخ سرزمین ایران اسلامی منشاء بزرگترین و سازنده ترین تحولات بوده است را به یومن خوش میگیریم و امیدوارم شما جوانان عزیز که پرورش یافته مکتب عاشورای حسینی بوده و از الگویی چون حضرت علی اکبر (س) تبعیت می کنید سال تحصیلی موفقی را آغاز کنید. شما جوانان در ۴۰ سال پس از انقلاب شکوهمند اسلامی منشاء تغییرات بنیادین زیادی بوده اید و این روند رو به جلو در چله دوم انقلاب با همت شما و دستهای توانمندتان وارد مرحله ای نو شده است.

علوی در ادامه افزود: اما آنچه که در حال حاضر حائز اهمیت است ضرورت درک درست زمان و زمانه است. زمان برای ما بسرعت سپری می شود و اگر از شاخصه زمان بدرستی استفاده نکنیم قطعا نخواهیم توانست درک درستی از زمانه خود نیز داشته باشیم.
روزگاری نه چندان دور که ما نیز مانند شما نوجوانان و جوانان عزیز دانش آموز بودیم هر جا که دقت بیشتری به رهنمودهای معلمان خود داشتیم تاثیر بسزا و شایسته آن را در زندگی خود به روشنی می دیدیم.

علوی اظهار داشت: هیچ کس باندازه رهبر معظم انقلاب این ضرورت را در زمانه کنونی بدرستی درک نکرده اند. ایشان در بیانات و رهنمودهایشان به کرات اعلام داشته اند که
سرزمین ما تشنه بروز و ظهور استعدادهای جوانانی است که منشاء تغییرات اساسی با رویکرد معیارها و ارزشهای انقلابی – اسلامی است.

وی گفت: فردای ایران اسلامی تعالی و ترقی خود را چشم در چشمان مدقق و تیزبین شما جوانان برومند دوخته است. بزودی از میان شما جوانان نخبگان فراوانی در حوزه های مختلف علمی، فرهنگی، هنری، ورزشی، سیاسی به عرصه فعالیتهای اجتماعی معرفی خواهند شد تا بتوانند سرزمین ما را به رشدی مناسبتر برسانند.

توجه ما نیز تنها در حرف نبوده ما نیز در مجموعه تصمیم ساز و تصمیم گیر شورای شهر با ایجاد فضای اتاق ایده و مرکز خلاقیت رشد، اولین رویداد خوب را در این حوزه بسیار مهم با شما جوانان رقم زده ایم که انشاء الله و تعالی ثمرات خیر آن در ایام پیش رو خود را بهتر نشان خواهد داد.

وی در قسمت پایانی صحبتهایش ضمن تشکر ویژه از اساتید، معلمان و مربیان، برای تمامی آنان در انجام هر چه بهتر رسالت خطیری که در قبال آینده سازان میهن اسلامی دارند آرزوی موفقیت و کامیابی کرد.