تعداد مراکز واکسیناسیون در رشت به ۷۰ پایگاه افزایش می‌یابد

تعداد مراکز واکسیناسیون در رشت به ۷۰ پایگاه افزایش می‌یابد

به گزارش رشت۲۰ و به نقل از تسنیم، فردین مهرابیان امشب در جمع خبرنگاران از آخرین آمار کرونا در استان‌ خبر داد و اظهار داشت: ۸۴۳ بیمار در بیمارستان‌های استان گیلان بستری هستند و ۱۰۴ نفر از این تعداد ۲۴ ساعت گذشته به آمار افزوده شدند.

%D9%88%D8%A7%DA%A9%D8%B3%D9%86 1 - تعداد مراکز واکسیناسیون در رشت به ۷۰ پایگاه افزایش می‌یابد

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه ۱۵۴ بیمار کرونایی به دلیل وخامت حالشان در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند و ۱۶ بیمار جدید به این بخش افزوده شدند گفت: حال ۱۶۳ بیمار نیز وخیم گزارش شده است.

 مهرابیان با تأکید بر لزوم رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی خاطرنشان کرد: گرچه روند بستری بیماران کرونایی نزولی است اما مردم باید همچنان پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند چرا که مهم‌ترین راه قطع زنجیره کرونا رعایت بهداشت فردی است.

وی از افزایش مراکز واکسیناسیون در گیلان خبر داد و گفت: از شنبه تعداد پایگاه‌های واکسیناسیون در استان گیلان به بیش از ۲۴۰ پایگاه افزایش خواهد یافت و تعداد مراکز واکسیناسیون ثابت و متغیر در رشت نیز به بیش از ۷۰ پایگاه خواهد رسید.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان تصریح کرد: پروتال دانشگاه علوم پزشکی به آدرس vac.gums.ac.ir و سامانه تلفنی ۴۴۰۱ همه روزه پاسخگوی سوالات مردم در زمینه واکسیناسیون و سایر موارد دیگر است.