تعزیه‌خوانی «خرابه شام» در کانون پرورش فکری کودکان گیلان برگزار شد به مناسبت گرامیداشت هفته ملی کودک

تعزیه‌خوانی «خرابه شام» در کانون پرورش فکری کودکان گیلان برگزار شد

تعزیه‌خوانی «خرابه‌ شام» توسط دانشجویان گیلانی به مناسب گرامیداشت هفته ملی کودک در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان این استان برگزار شد.
13940903000748_PhotoA

به مناسبت گرامیداشت هفته ملی کودک و همزمان با ایام سوگواری امام حسین(ع) ۱۲ خیمه عاشورایی ویژه کودک و نوجوان با همراهی دستگاه‌های فعال در این حوزه برپا شد.

مجلس تعزیه‌خوانی «خرابه شام» توسط دانشجویان گیلانی در خیمه‌های عاشورایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان این استان برگزار شد.

خیمه‌های عاشورایی تا ۲۱ مهر ماه جاری با برنامه‌های مختلف فرهنگی، ادبی، هنری و پژوهشی و رویکرد پرورش حس دینی مخاطبان در حال اجرا است.

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان در حاشیه مراسم مذکور اظهار کرد: آیین تعزیه یکی از کهن‌ترین هنرهای نمایشی کشور محسوب می‌شود.

علی پورحسن تعزیه‌خوانی را دارای نقشی ارزش‌مند در انتقال باور‌ها و ارزش‌های دینی به ویژه نشر ارزش‌های عاشورایی دانست و تصریح کرد: تعزیه‌خوانی الگوسازی مناسب برای مخاطبان و ابزاری تاثیر‌گذار ‌در به تصویر‌کشیدن اهداف قیام امام حسین(ع) است.

به گزارش فارس، آیین نمایشی تعزیه‌خوانی با همراهی کودکان، نوجوانان و خانواده‌ها در محل عمارت کلاه‌ فرنگی پارک قدس رشت اجرا شد.

نمایش مذکور به وقایع اسارت اهل‌بیت(ع)، ورود به بارگاه یزید تا شهادت حضرت‌رقیه(س) پرداخت و نقش آگاهی‌بخشی حضرت زینب(س) در افشای حکومت بنی‌امیه و انتقال پیام حماسه‌ عاشورای حسینی را به تصویر کشید.

غرفه‌های عاشورایی کانون با عنوان «کودکان تشنه‌اند» از دیگر برنامه‌هایی بوده که در خیمه‌های عاشورایی برپا شده است.