تغییر طبیعت گیلان با خرده فرهنگ های افراد وارداتی

تغییر طبیعت گیلان با خرده فرهنگ های افراد وارداتی

به گزارش رشت۲۰ به نقل از ایسنا؛ دکتر جان احمد آقایی در آیین تکریم از رئیس پیشین دادگستری شهرستان آستارا و معرفی رئیس جدید دادگستری و دادستان این بندر مرزی که با حضور مسئولان بومی در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد، اظهار کرد: طبیعت بشر طوری است که تمایل به لذت جویی دارد که در این میان فتنه و فساد اتفاق می افتد.

.jpg - تغییر طبیعت گیلان با خرده فرهنگ های افراد وارداتی

وی با تأکید بر اینکه تمکین به قانون از اولویت‌ها می باشد، ادامه داد: نظام قضایی ایران بر اساس آموزه‌های الهی و رأفت دینی تدوین شده است.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان با اشاره به اینکه اخلاق مداری از ویژگی های قضات است، افزود: موهبت های خدادادی گیلان سبب شده است تا به عنوان یک استان گردشگرپذیر شناخته شود.

آقایی با بیان اینکه “آستارا” در کنار غنای فرهنگی خود، دارای طبیعت زیبای ساحلی و کوهستانی است، خاطر نشان کرد: در یک دهه گذشته طبیعت گیلان با خرده فرهنگ های وارداتی برخی ها از خارج از استان، تغییر کرده است.

وی اضافه کرد: جنگل های هیرکانی از شاهکارهای خلقت می باشند که برخی از سوداگران با بهانه های مختلف به اراضی آن دست درازی می کنند.

معاون دادگستری گیلان با اشاره به اینکه جنگل ها باید برای نسل های بعدی حفاظت و صیانت شوند، تصریح کرد: به طور یقین تخریب جنگل گردشگران را از استان و شهرهایی مثل آستارا دور می کند.

مسئولیت‌ها در حوزه قضایی و دادگستری به مراتب وظایف خطیرتر است

حجت الاسلام و المسلمین کاظم حافظ‌نیا، امام جمعه بندر مرزی آستارا در این مراسم خاطر نشان کرد: از زمانی که مسئولیت ها را بر عهده می گیریم باید با قدرت در مقابل وظایف محوله اقدام کنیم.

وی با اشاره به اینکه اگر این است،مسئولیت‌ها در حوزه قضا و دادگستری باشد، به مراتب وظایف خطیرتر توضیح داد: مسئولیت در عدلیه کاری بسیار دشوار و سخت است.

امام جمعه آستارا با بیان اینکه دادستان باید به داد مظلومان برسد و در چارچوب قانون حرکت کند تا گردن گردنکشان فشرده شود، یادآور شد: هر اندازه مجموعه دادگستری قوی باشد، مشکلات مردم کاهش می یابد.

آستارا با سه مرز فعال در کشور زبانزد است

عباس صابر، فرماندار آستارا نیز در این جلسه تصریح کرد: آستارا به جهت دارا بودن سه مرز زمینی، دریایی و ریلی که هر سه آنها در حریم شهری واقع شده‌اند در سطح کشور زبانزد و متفاوت است.

وی با تاکید بر اینکه نوع کار در آستارا نسبت به سایر کشورها متفاوت است، اضافه کرد: روزانه ۴۰۰۰ نفر از اتباع سایر کشورها از مرز زمینی آستارا می‌گذرند و معاش خود را از این شهر تأمین می‌کنند که همین مبین این می باشد که نوع کار در این شهرستان با سایر مناطق فرق دارد.

صابر ضمانت را از اولویت های اجرای هر کاری دانست و توضیح داد: نگاه ما به دادگستری نسبت به انجام تمامی امورات “قانون” است و با مدنظر قرار دادن این مهم، در همه حوزه ها به مرجع قضایی مراجعه می کنیم.

به گزارش ایسنا، در این مراسم از خدمات ۱۲ ساله “احمد عبادی” در سمت‌های دادستان و رئیس دادگستری آستارا تجلیل به عمل آمد و “عباس جاذب” به سمت رئیس دادگستری و “یاسر همدمی” به سمت دادستان این شهرستان مرزی و بندری منصوب شدند.

61782654 - تغییر طبیعت گیلان با خرده فرهنگ های افراد وارداتی

61782653 - تغییر طبیعت گیلان با خرده فرهنگ های افراد وارداتی

61782656 - تغییر طبیعت گیلان با خرده فرهنگ های افراد وارداتی