تفحص دستی ادامه می‌یابد/کشف چهارمین آتش‌نشان از زیر آوار پلاسکو/ پیکرقابل شناسایی است تفحص دستی ادامه می‌یابد/کشف چهارمین آتش‌نشان از زیر آوار پلاسکو/ پیکرقابل شناسایی است

تفحص دستی ادامه می‌یابد/کشف چهارمین آتش‌نشان از زیر آوار پلاسکو/ پیکرقابل شناسایی است

با توجه به درجه حرارت بسیار بالای زیر آوار تعداد روزهای عملیاتی آتش‌نشانان در ساختمان پلاسکو به عدد هفت رسید اما عملیات آواربرداری همچنان ادامه دارد.

57425717 300x225 - تفحص دستی ادامه می‌یابد/کشف چهارمین آتش‌نشان از زیر آوار پلاسکو/ پیکرقابل شناسایی است

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از خبرنگار ایسنا مستقر در محل حادثه، تراژدی پلاسکو در حالی به روز هفتم رسید که حدود ۸۰ درصد از آوار ساختمان برداشته و به بیرون منتقل شده است و به نظر می‌رسد اگر مراحل آواربرداری با همین سرعت ادامه داشته باشد این فرآیند تا پایان هفته به اتمام برسد.

سرمای هوا همچنان در اطراف محل پلاسکو حکمفرماست اما خبری از بارش باران و برف نیست. نیروهای پلیس نیز که از نخستین دقایق وقوع حادثه در محل حضور داشتند، همچنان در محل مستقر بوده و نسبت به تأمین نظم اقدام می‌کنند.پاساژ کویتی‌ها در مجاورت ساختمان پلاسکو نیز که شماری از کسبه نگران تخریب و آسیب‌دیدگی آن بودند تاکنون آسیبی ندیده و به نظر نمی‌رسد که در روزهای باقی‌مانده از عملیات نیز آسیبی به این ساختمان وارد شود.

کامیون‌های حامل نخاله با سرعت بیشتری از محل کارگاهی خارج شده و آوار پلاسکو را در حالی که بخار زیادی از آن به هوا بلند می‌شود به قطعه‌زمینی در محدوده شوش منتقل می‌کنند تا بار دیگر عملیات جست‌وجو و برای چندمین بار در این منطقه انجام شود. تاکنون بیش از ۷۵ گاوصندوق از سوی آتش‌نشانان از زیر آوار خارج شده که به گفته جانشین رئیس پلیس پایتخت در گنجینه پلیس آگاهی نگهداری شده و تاکنون نسبت به تحویل گاوصندوق به حدود پنج نفر به مالکان اقدام شده است.

استتار محل حادثه پلاسکو / آغاز ترمیم خیابان جمهوری

gif;base64,R0lGODlhAQABAAAAACH5BAEKAAEALAAAAAABAAEAAAICTAEAOw== - تفحص دستی ادامه می‌یابد/کشف چهارمین آتش‌نشان از زیر آوار پلاسکو/ پیکرقابل شناسایی است

رییس کمیته عمران شورای شهر تهران از پیشنهاد تغییر نام چهارراه استانبول به شهدای آتش‌نشان خبر داد.

اقبال شاکری در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به بازدید اخیر جمعی از اعضای شورای شهر تهران از محل آوار پلاسکو، گفت: شب گذشته تونلی از ضلع شرقی آوار پلاسکو حفر شد اما پس از مدتی اعلام شد که اجسادی در این تونل حفر شده وجود ندارند.

وی با بیان اینکه با توجه به برداشته شدن حجم عظیمی از آوار قرار است محدوده پلاسکو، نیوجرسی و فنس پوشانده شود، گفت: بامداد امروز با ابوالفضل قناعتی، مرتضی طلایی، اعضای هیات رییسه و مهدی چمران رییس شورای شهر تهران بازدیدی از روند آواربرداری داشتیم که در این بازدید، پیشنهاد شد زمین ساختمان پلاسکو با بنیاد مستضعفان تهاتر شود تا شهرداری بتواند ایستگاهی به نام شهدای آتش‌نشان در این محل بسازد.

رییس کمیته عمران شورای شهر تهران افزود: همچنین پیشنهاداتی مبنی بر تغییر نام چهارراه استانبول به نام شهدای آتش‌نشان مطرح شده است که قطعا این موضوع در کمیته‌های مربوطه شورای شهر بررسی می‌شود.

آغاز ترمیم خیابان و پیاده‌راه جمهوری در محدوده پلاسکو/ ادامه آواربرداری

بازگشایی خیابان جمهوری از صبح روز شنبه

gif;base64,R0lGODlhAQABAAAAACH5BAEKAAEALAAAAAABAAEAAAICTAEAOw== - تفحص دستی ادامه می‌یابد/کشف چهارمین آتش‌نشان از زیر آوار پلاسکو/ پیکرقابل شناسایی است

از صبح امروز عملیات جست‌وجو در محل ادامه دارد اما همزمان با توجه به اینکه بناست در اولین زمان ممکن خیابان جمهوری بازگشایی شود، تعدادی از عوامل شهرداری، در حال ترمیم سطح پیاده‌رو و خیابان جمهوری که طی مراحل آواربرداری و جست‌وجو آسیب دیده بود هستند و به همین دلیل اقدام به سیمان‌کشی و بتن‌کشی در بخشی از این خیابان کرده‌اند .

سخنگوی ستاد مدیریت بحران پلاسکو نیز از بازگشایی خیابان جمهوری از صبح روز شنبه خبر داد و  با اشاره به اینکه از ساعاتی دیگر با استفاده از نیوجرسی محل حادثه ساختمان پلاسکو از خیابان جمهوری جدا خواهد شد و به وسیله فنس‌ها جداسازی و ایمن‌سازی انجام خواهد شد، افزود: از صبح روز شنبه خیابان جمهوری به طور کامل بازگشایی خواهد شد.

وی همچنین از انتقال حدود ۱۵ هزار تن انواع آهن‌آلات و آوار از محل ساختمان پلاسکو خبر داد و افزود: امیدواریم آواربرداری حادثه پلاسکو تا صبح فردا به اتمام برسد.

سخنگوی ستاد مدیریت بحران پلاسکو با اشاره به مراسم تشییع پیکر شهدای آتش‌نشان حادثه پلاسکو از صبح فردا و از مقابل دانشگاه تهران، گفت: از مردم درخواست می‌کنم که همانند روزهای گذشته که لطف خود را به نیروهای آتش‌نشانی نشان دادند، با حضور خود در مراسم تشییع پیکر شهدا از ایثار و رشادت آنها قدردانی کنند.

از کشف دو کفش کهنه تا آهن‌آلات بلژیکی پلاسکو در هرندی

اینجا آخر خط پلاسکو است!

گزارش ایسنا از سکوی دپوی نخاله‌های پلاسکو در هرندی+ عکس

نخاله‌های پلاسکو در محدوده هرندی در حالی دپو شده است که منطقه با ۱۰ دوربین نظارتی کنترل می‌شود.

احمد مسجدجامعی صبح امروز در بازدید از سکوی دپوی نخاله‌های پلاسکو در هرندی، گفت: در این مرکز هفت هکتاری نماینده شهرداری منطقه ۱۲، نماینده دادستان، نماینده پلیس و نماینده حراست شهرداری حضور داشتند.

gif;base64,R0lGODlhAQABAAAAACH5BAEKAAEALAAAAAABAAEAAAICTAEAOw== - تفحص دستی ادامه می‌یابد/کشف چهارمین آتش‌نشان از زیر آوار پلاسکو/ پیکرقابل شناسایی است

وی با بیان اینکه در این زمین هفت هکتاری دو محل برای دپوی آهن‌آلات و سایر اشیاء به صورت مجزا تعبیه شده بود، گفت: جالب است که ستون‌های آهنی به جای مانده از پلاسکو از نوع آهن بلژیکی که در صنعت ریل سازی برای راه‌آهن استفاده می‌شود که با جوش دادن آنها کنار هم قرار گرفته و پیکره ساختمان پلاسکو و نما را ایجاد کرده بودند.

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه این آهن‌ها به شدت قرص و محکم بودند، گفت: در سمت دیگری از هرندی زمینی برای سایر اشیاء به جای مانده از پلاسکو در نظر گرفته شده بود.

مسجدجامعی با بیان اینکه تاکنون بیش از ۹۰۰ کامیون بار خود را در این زمین هفت هکتاری تخلیه کردند، گفت: به طور میانگین هر ۵ دقیقه یک کامیون نخاله‌های خود را تخلیه می‌کرد.

وی با بیان اینکه گاوصندوق‌های منهدم‌ شده‌ای نیز در میان نخاله‌ها وجود داشت که با حضور نماینده دادستان و مامور پلیس در صورتی که اسناد و مدارک بیرون ریخته شده بود، مدارک جمع‌آوری و در اختیار نماینده دادستان قرار داده می‌شد، گفت: نکته قابل توجه حضور سگ‌های جسدیاب بود که بر روی آوار عملیات کشف جسد را انجام می‌دادند.

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه بنا به گفته مسوولان امر این سگ‌ها نتوانستند جسدی پیدا کنند، گفت: تنها دو لنگه کفش کهنه و یک پیراهن خونی کشف شده است اما پیکری کشف نشد.

مسجدجامعی با اشاره به تدابیر شدید امنیتی در این سکو گفت: علاوه بر حضور گسترده مسوولان پلیس در این منطقه و همراهی کامیون‌ها توسط یک ضابط قضایی، محدوده مذکور با ۱۰ دوربین نظارتی کنترل می‌شود و به طور شبانه‌روز نسبت به فیلمبرداری از عملکرد افراد اقدام می‌کند.

عضو شورای شهر تهران در پاسخ به این سوال که آیا اجساد تا مراسم تشییع جنازه پیدا می‌شوند یا خیر، گفت: مسوولان عنوان کردند که «انشاءالله» اجساد پیدا خواهد شد.

به گزارش ایسنا، بوی دود و گرد و غبار در سکوی دپوی نخاله و آوار پلاسکو بیداد می کند و هنور هم می‌توان به وضوح بوی سوختگی را استنشاق کرد. سگ‌های جسد یاب در یک کانکس مستقر هستند تا بتوانند بعد از خنک شدن نخاله های جدید به جستجوی بپردازند. پای دو سگ باندیچی شده بود چراکه براثر راه رفتن بر روی اوار داغ پایشان تا حدودی سوخته بود.

برای اولین بار است که در سکوی هرندی به روی افرادی غیر از رانندگان کامیون و عوامل اجرایی باز می‌شود، اینجا آخر خط پلاسکو است! کامیون‌ها به همراه یک مامور شهرداری وارد زمین ۷هکتاری هرندی می شوند، و بعد از ثبت اطلاعات راننده و خودور، و تعیین بار کامیون به سمتی هداست می شوند؛ بار آهن سمت چپ و بار نخاله و آوار سمت راست!

اینجا ته خط پلاسکو است، آوار اینجا دپو می شود، بوی خاک و سوختگی چنان در هوا پخش شده است که گویی پلاسکو در این محل در حال سوختن است.

به گزارش ایسنا، لحظه ای تردد کامیون ها و تخلیه نخاله متوقف نمی شود تقریبا هر ۵ دقیقه یک کامیون بار خود را تخلیه می کند و مجددا با سرعت به خیابان جمهوری بر می‌گردد تا نخاله بیشتری با خود بیاورد.  بررسی ها در میان آوار و آهن آلات برای یافتن نشانه ای از اجساد آتش نشانان یا شهروندان ادامه دارد اما بنا به گفته مسئولان سگ‌های جسد یاب پلیس تنها توانستند دو لنگه کفش کهنه و یک لباس خونین پیدا کنند و دیگر هیچ!

اینجا، زمین ۷هکتاری هرندی، پایان تلخ ساختمان قدیمی تهران است، ساختمان نوستالوژیکی که روزگاری نه چندان دور بلندترین ساختمان تمام فلز تهران بود و حالا آوار فلزش جان ۱۶ آتش نشان و تعدادی از شهروندانمان را گرفته است.

خدمات رایگان روان‌شناسی دانشگاه تهران به مصیبت‌دیدگان حادثه پلاسکو

دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی دانشگاه تهران، طی اطلاعیه‌ای، ضمن عرض تسلیت به کلیه هموطنان مصیبت‌دیده در حادثه ساختمان پلاسکو، اعلام کرده است که با حضور افتخاری جمع کثیری از روانشناسان و مشاورین خود، آماده ارائه خدمات روان‌شناسی در کلیه حوزه‌های فردی و خانوادگی به صورت کاملاً رایگان به هموطنان مصیبت‌دیده در حادثه ساختمان پلاسکو است.

 تهدید جان آتش نشانان با استنشاق «آزبست» در پلاسکو

حقانی، رییس کمیته محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران گفت: وجود انبوه الیاف آزبست موجود در محوطه پلاسکو و استنشاق این ماده خطرناک توسط صدها نیروی آتش نشان و امدادگر حاضر در این محل که جان آنها را تهدید می کند را می توان یک فاجعه زیست محیطی نامید که مستقیماً با جان انسان ها سر و کار دارد و لذا بیش از این سکوت در باره آن را جایز نمی دانم. در حال حاضر، سطوح بالایی از الیاف آزبست موجود در ده‌ها تُن آوار مصالح به کار رفته در ساختمان پلاسکو در این محوطه پراکنده شده و جان و سلامتی آتش نشانان و نیروهای امدادی حاضر در این محل را مورد تهدید قرار داده است.به گفته وی، آتش نشانان و نیروهای امدادی حاضر در محوطه پلاسکو، الزاماً باید از ماسک های تنفسی استاندارد مجهز به فیلترهای ایمنی حفاظتی استفاده کنند و این موضوع شوخی بردار نیست،

نتایج کارشناسی بررسی‌های کمیسیون بهداشت درباره پلاسکو هفته آینده به صحن ارائه می‌شود

نوبخت، رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه «نمایندگان مجلس و اعضای کمیسیون بهداشت و درمان از همان لحظه‌های آغاز حادثه به پی گیری‌ها، تشکیل جلسات و بازدیدها پرداختند» گفت: نتایج کارشناسی این پیگیری‌ها در اولین روز کاری هفته آینده در صحن علنی مجلس شورای اسلامی ارائه خواهد شد.

ابراز همدردی سفیر سوریه با حادثه‌دیدگان پلاسکو

سفیر سوریه در تهران صبح امروز با حضور در محل ساختمان تخریب شده پلاسکو با مردم ایران ابراز همدردی کرد. وی با تاکید بر این‌که «شهدای حادثه ساختمان پلاسکو نمادی از انسانیت بودند که جان‌های خود را برای نجات دیگران اهداء کردند»، خاطرنشان کرد: قطعا فردا از طرف ملت سوریه در مراسم تشییع پیکرهای این شهدا حضور خواهیم داشت.

دستگاه‌های اجرایی با تمام توان در محل حادثه حاضر شدند/ حدود ۷۰درصد ضایعات خارج شده است

غلامحسین آرام، معاون عمرانی فرمانداری تهران در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه تا این لحظه حدود ۷۰ درصد از ضایعات از منطقه خارج شده است،گفت: پیش‌بینی اولیه ما این بود که چیزی نزدیک به ۱۲ هزار تن ضایعات در اثر ریزش این حادثه جمع شده است و به ناچار باید این ضایعات را مدیریت می‌کردیم. تا این لحظه نیز رقم قابل توجهی از این ضایعات از منطقه خارج شده و روی آنها مدیریت خوبی صورت گرفته است چراکه ممکن بود اموال مردم در این ضایعات باشد.

پخش زنده مراسم تشییع شهدای آتش‌نشان از تلویزیون

مراسم تشییع شهدای جان بر کف آتش‌نشان، فردا پنجشنبه (هفتم بهمن ماه) به صورت زنده از شبکه پنج سیما پخش می‌شود.

افزایش ۱۷ درصدی اهدای خون زنان در پی حادثه پلاسکو

دکتر علی اکبر پورفتح الله مدیرعامل سازمان انتقال خون در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: در مواقع عادی کمتر از پنج درصد اهداءکنندگان خون زنان و حدود ۹۵ درصد اهداءکنندگان آقایان بودند، اما در روزهای ۳۰ دی و اول بهمن ماه و در پی حادثه پلاسکو مراجعه زنان به اداره کل انتقال خون استان تهران جهت اهدای خون به میزان ۱۷ درصد افزایش یافت که این موضوع نشان دهنده حس مشارکت بیشتر زنان نسبت به مردان به دنبال بحران پلاسکو بوده است.

برگزاری مراسم تشییع شهدای آتش‌نشان فردا از مقابل دانشگاه تهران

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: مراسم تشییع و تدفین پیکر پاک شهدای آتش‌نشان عزیز که با شجاعت و شهامت در راه نجات هموطنانمان به شهادت رسیدند، با حضور مردم شهیدپرور و قدرشناس فردا پنجشنبه از ساعت ۸:۳۰ دقیقه از  مقابل دانشگاه تهران برگزار می‌شود. در این مراسم بعد از اقامه نماز در دانشگاه تهران و تشییع به سمت پل حافظ، پیکر شهدای آتش‌نشان و جانباختگان پلاسکو برای تدفین در قطعه ۵۰ گلزار شهدای بهشت زهرا (سلام الله علیها) راهی می‌شود.

خدمات رایگان مترو در خط یک و ۴ برای تشییع پیکر شهدای آتش‌نشان پلاسکو

محمد احمدی بافنده، مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران با بیان اینکه این مراسم ساعت ٨:٣٠ از دانشگاه تهران آغاز می‌شود، گفت: از ساعت ۷ و ۳۰ دقیقه تا پایان مراسم پذیرش مسافر در تمام ایستگاه‌های خط ۱ و ۴ مترو تهران به صورت رایگان انجام خواهد شد. به گفته احمدی بافنده، تردد مسافران در تمام ایستگاه‌های مترو رصد می‌شود و در صورت نیاز قطارهای فوق العاده هم اعزام خواهند شد.

gif;base64,R0lGODlhAQABAAAAACH5BAEKAAEALAAAAAABAAEAAAICTAEAOw== - تفحص دستی ادامه می‌یابد/کشف چهارمین آتش‌نشان از زیر آوار پلاسکو/ پیکرقابل شناسایی است

خدمات دهی ویژه اتوبوسرانی برای انتقال شهروندان از ۳۰نقطه پایتخت به دانشگاه تهران

شرکت اتوبوسرانی شهرداری تهران طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد که شرکت اتوبوسرانی شهرداری تهران جهت انتقال مردم قدردان و شریف به مراسم تشییع و یادبود شهدای آتش نشان حادثه ساختمان پلاسکو از محل‌های زیر اقدام می کند:

چهارراه تهران پارس، پایانه آزادی، پایانه خاوران، میدان خراسان، شهرک شهید بروجردی،١٣آبان(پیروزی)، میدان رسالت، تجریش، نبوت، فلکه اول و دوم تهران پارس، حکیمیه، شهرک شهید محلاتی، جماران، لویزان، میدان راه آهن، بازار دوم نازی آباد، ابوذر، جلیلی، خزانه بخارایی، میدان صادقیه، میدان آزادی، شهرک شهید باقری، اکباتان، میدان آذری، یافت آباد، شهرک ولی عصر(عج)، تهرانسر، خانی آباد و شهرری.

به گزارش ایسنا این درحالی است که مراسم تدفین در قطعه ٥٠ بهشت زهرا(س) و در جوار شهدای مدافع حرم و شهدای منا برگزار خواهد شد.

gif;base64,R0lGODlhAQABAAAAACH5BAEKAAEALAAAAAABAAEAAAICTAEAOw== - تفحص دستی ادامه می‌یابد/کشف چهارمین آتش‌نشان از زیر آوار پلاسکو/ پیکرقابل شناسایی است

پیکر سومین آتش نشان از زیر آوار پلاسکو خارج شد

به گزارش ایسنا، دقایقی پیش پیکر سومین آتش نشان شهید «حامد هوایی» از زیرآوار در ضلع شمال غربی ساختمان پلاسکو کشف شد. با توجه به شهادت بهنام میرزاخانی دربیمارستان در پی حادثه ساختمان پلاسکو، وی چهارمین شهید این حادثه تلخ به حساب می آید که به عوامل مربوطه تحویل داده شد.جلال ملکی سخنگوی سازمان اتش نشانی با تایید این خبر گفت: پیکر یک نفر دیگر از شهدای آتش نشان لحظاتی پیش در شمال غرب پلاسکو از زیر آوار خارج شد و و هم‌اکنون در حال انتقال به پزشکی قانونی است.

اشک‌ها با کشف پیکر جدید در پلاسکو دوباره جاری شد. احتمال یافتن پیکرهای بیشتر، قوت گرفته است

gif;base64,R0lGODlhAQABAAAAACH5BAEKAAEALAAAAAABAAEAAAICTAEAOw== - تفحص دستی ادامه می‌یابد/کشف چهارمین آتش‌نشان از زیر آوار پلاسکو/ پیکرقابل شناسایی است

چهارمین پیکر شهید آتش نشان هم از زیر آوار پلاسکو خارج شد

به گزارش خبرنگار ایسنا، ملکی سخنگوی ستاد مدیریت بحران پلاسکو گفت: باز هم در پی عملیات جست‌وجو در شمال غربی به پیکر یک نفر از شهدای آتش‌نشانی دست پیدا کردیم و با توجه به مدارکی که همراه وی بود، قابل شناسایی بود که تحویل نیروی انتظامی شد. در روز گذشته چهار نفر از هموطنانمان را از زیر طبقه منفی یک پیدا کردیم. این در حالیست که دو نفر از شهدای آتش‌نشان را در روزهای اولیه از قسمت جنوبی پیدا کردیم. ملکی ادامه داد: امروز دو نفر دیگر از شهدای آتش‌نشان در ضلع شمال غربی امروز پیدا کردیم. در مجموع ۸ نفر پیدا کردیم و یک نفر هم در بیمارستان به شهادت رسید.

گشایش دفتر یادبود جانباختگان حادثه پلاسکو در زیمبابوه

سفارت جمهوری اسلامی ایران در حراره به مناسبت گرامیداشت یاد و خاطره جانباختگان حادثه دلخراش ساختمان پلاسکو، دفتر یادبودی را در این سفارت خانه گشود.

جلسه کمیته مجمع نمایندگان تهران با اعضای هیات مدیره ساختمان پلاسکو

ابوالفضل سروش، یک عضو کمیته ویژه مجمع نمایندگان تهران در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: کمیته ویژه مجمع نمایندگان تهران برای بررسی حادثه پلاسکو جلسه‌ای با اعضای هیات مدیره ساختمان پلاسکو بنا به درخواست آنان برگزار کرد که در این جلسه یک سری اطلاعات و درخواست‌ها منتقل شد.درخواست اعضای هیات مدیره ساختمان پلاسکو اسکان موقت و بعد از آن ساختن هر چه سریعتر ساختمانی جایگزین برای اسکان دائم بود. در این جلسه آماری ارائه شد مبنی بر اینکه در ساختمان پلاسکو ۶۰۰ واحد مغازه وجود داشت که غیر از ۸ واحد مابقی استیجاری و براساس قولنامه بودند. فعالیت و کار در ساختمان پلاسکو منجر به ارتزاق ۱۲ هزار خانوار شده بود که لازم است هر چه سریعتر با احداث ساختمان جدیدی چرخه تولید و کار زودتر به کار افتد.

گشایش دفتریادبود قربانیان پلاسکو در هند

دفتر یادبود قربانبان و شهدای حادثه پلاسکو در هند گشایش یافت.

ادای احترام دیپلمات‌ها به قهرمانان پلاسکو در پاکستان

به منظور ادای احترام به شهدا و جان‌باختگان حادثه پلاسکو دفتر یادبودی در سفارت ایران در پاکستان گشوده شد.

دانشگاه تهران آماده آیین تشییع پیکر آتش‌نشانان شهید پلاسکو

فرزاد هنرور، شهردار ناحیه ۲ شهرداری منطقه ۶ از آماده‌سازی محوطه دانشگاه تهران و خیابان انقلاب برای تشییع باشکوه پیکر آتش نشانان فداکار که در حادثه ساختمان پلاسکو به مقام رفیع شهادت نائل شدند، خبر داد و گفت: تمام تمهیدات برای برگزاری باشکوه این مراسم صورت گرفته است.

رسیدگی به پرونده پلاسکو بعد از آواربرداری انجام می‌شود

سردار اشتری، فرمانده ناجا گفت: با توجه به تاکیدات و تدابیر مقام معظم رهبری، رسیدگی کامل به این حادثه و ابعاد مختلف آن به بعد از کامل شدن آواربرداری و مشخص شدن سرانجام محبوسین زیر آوار شروع شده و قطعا تمام علل دخیل در این موضوع به شکل کارشناسی مورد بررسی قرار گرفته و اطلاع‌رسانی می‌شود.