تلاش فرصت‌طلبان برای ایجاد تفرقه بین شخصیت‌های انقلابی در گیلان مسؤول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه قدس گیلان عنوان کرد

تلاش فرصت‌طلبان برای ایجاد تفرقه بین شخصیت‌های انقلابی در گیلان

مسؤول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه قدس گیلان گفت: افراد فرصت‌طلب درصدد هستند بین نهادها، سازمان‌ها، تشکل‌ها و شخصیت‌های انقلابی و ولایی در گیلان اختلاف و تفرقه ایجاد کنند.

13940716000474 PhotoA - تلاش فرصت‌طلبان برای ایجاد تفرقه بین شخصیت‌های انقلابی در گیلان

به گزارش خبر فوری رشت ، حجت‌الاسلام عزت‌الله معتمد صبح امروز در جمع هیأت امنای مساجد، فرماندهان پایگاه‌ها و حوزه‌های مقاومت بسیج محلات این شهرستان با اشاره به اینکه ارتداد خواص از مبانی و اصول موجب بروز آفت و ایجاد خطر جدی در نهضت‌ها و انقلاب‌های دینی می‌شود، اظهار کرد: پس از رحلت رسول اکرم(ص) برخی از خواص جبهه حق به دلیل بازگشت از اصول و مبانی حرمت ایمان، سابقه جهادی و انقلابی خود را نگه نداشتند و حریمی برای اسلام و رهبری نهضت قائل نشدند.

وی به سه عامل اساسی پیدایش و رشد پدیده خطرناک ارتداد خواص اشاره کرد و افزود: پس از رحلت رسول اکرم(ص) با توسعه قلمرو اسلامی و رشد درآمدهای ناشی از فتح‌ها، ثروت‌های بادآورده برخی از خواص و چهره‌های سابقه‌دار نخستین عامل ارتداد این افراد بود.

مسؤول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه قدس گیلان با بیان اینکه برخی از خواص سابقه‌دار در سایه حکومت و تفویض‌های مالی و امتیازهای انحصاری به ثروت‌ها و سرمایه‌های کلان دسترسی پیدا کردند، تصریح کرد: خواص انقلابی و سابقه‌دار برای حفظ موقعیت دنیوی خود تمام سابقه زهد و فداکاری‌های گذشته را زیر پا گذاشتند و در مقابل رهبری جبهه حق ایستادند.

معتمد، عمیق بودن و سنگینی روابط خویشاوندی و قبیله‌ای در مرکز قدرت و حاکمیت دولت اسلامی را دومین عامل ارتداد خواص برشمرد و بیان کرد: پس از مدتی تمام مظاهر و جلوه‌های شایسته سالاری که پیامبر اکرم(ص) به جامعه اسلامی تعلیم داده بود را به فراموشی سپردند.

وی، جعل آرمان‌های سیاسی و ساختگی که همخوانی و هم‌سازی با تعالیم وحیانی و نظری نداشت را سومین عامل ارتداد خواص ذکر کرد و گفت: آرمان‌های جعلی تنها مبتنی بر اجتهاد شخصی، مصلحت‌گرایی و روابط حزبی و مصالح سیاسی بود.

مسؤول نمایندگی ولی فقیه در سپاه قدس گیلان متذکر شد: پس از رحلت پیامبر اکرم(ص) نسلی از آقازاده‌های خواص دینی دنیوی  به نحوی تربیت شدند که قتل امام حسین(ع) را حکم شرعی و واجب الهی دانستند.

معتمد در ادامه به وضعیت گیلان اشاره کرد و یادآور شد: با توجه به ضرورت و اهمیت امنیت در جامعه اسلامی و وجود امنیت و همدلی در استان، به نظر می‌رسد در آستانه انتخابات ریاست جمهوری و شوراها دست‌های مرموز، افکار مسموم و افراد فرصت‌طلب درصدد هستند بین نهادها، سازمان‌ها، تشکل‌ها و شخصیت‌های انقلابی و ولایی اختلاف و تفرقه ایجاد کنند.

وی با بیان اینکه بین سپاه پاسداران که پاسدار انقلاب و ارزش‌های انقلابی است و نماینده ولی‌فقیه در استان می‌خواهند اختلاف ایجاد کنند، اظهار کرد: افراد مذکور می‌خواهند بین نیروی انتظامی که حافظ امنیت و انضباط اجتماعی است و نماینده ولی‌فقیه اختلاف و تفرقه ایجاد کنند.

مسؤول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه قدس گیلان به تلاش دست‌های مرموز به ایجاد اختلاف بین اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان با نماینده ولی‌فقیه در گیلان اشاره کرد و افزود: برخی می‌خواهند بین هیأت نظارت بر انتخابات شورای نگهبان که به طور مطلق مورد تأیید مقام معظم رهبری است با نماینده ولی‌فقیه در گیلان اختلاف ایجاد کنند.

معتمد با تأکید براینکه افراد فریبکار، حیله‌گر و فرصت‌طلب بدانند اگر در خانه انقلاب و در اردوگاه جبهه حق اختلافی وجود داشته باشد تنها اختلاف سلیقه است، بیان کرد: در دفاع از اصول و ارزش‌های اسلامی، ولایت و آرمان‌های انقلاب همه در صف واحد هستند.

وی، شأن نماینده ولی‌فقیه را از شئونات ولی امر مسلمین دانست و تصریح کرد: به طور قطع در این مرحله از نیرنگ‌ها و شیطنت‌ها تنها رسوایی و پشیمانی نصیب افراد مذکور می‌شود.

مسؤول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه قدس گیلان با بیان اینکه میزان بصیرت و ولایتمداری افراد و روحیه انقلابی و جهادی افراد در حوادث محک خورده و اندازه‌گیری می‌شود، اظهار کرد: صاحبان دستگاه مرموز بدانند در آستانه دو انتخابات مهم ریاست جمهوری و شوراها روزبه‌روز شاهد اتحاد، همدلی و وحدت بیشتری در جبهه حق و دفاع از انقلاب و ولایت در گیلان هستیم.