تناقض‌ها و ابهام‌های حادثه کتک خوردن دختر آبادانی/ دختری که شوکر و چاقو و اسید و تینر با خود برده بود! +فیلم

تناقض‌ها و ابهام‌های حادثه کتک خوردن دختر آبادانی/ دختری که شوکر و چاقو و اسید و تینر با خود برده بود! +فیلم

به گزارش رشت۲۰ به نقل از رویداد۲۴؛ شادی مکی: روز گذشته تصاویری منتشر شد که نشان می‌داد دختر آبادانی با صورتی خونین و زخمی در حالیکه دست و پای او توسط ۲ زن و یک مرد جوان گرفته شده، روی زمین افتاده و فردی با لباس حراست ابتدا با باتوم و بعد با دست خود بدن زن جوان را لمس می‌کند. در این حالت یکی از زنان حاضر در صحنه چندین ضربه به پیشانی دختر وارد می‌کند.

کاری در آبادان - تناقض‌ها و ابهام‌های حادثه کتک خوردن دختر آبادانی/ دختری که شوکر و چاقو و اسید و تینر با خود برده بود! +فیلم

ضرب و شتم دختر آبادانی در آن حالت و حرکت زننده و غیر اخلاقی مامور حراست به شدت تاثیربرانگیز بود و واکنش جامعه را به دنبال داشت. برخی رفتار نسبت به این زن را با رفتاری که پلیس آمریکا با جورج فلوید یک سیاه‌پوست آمریکایی انجام داده بود مقایسه کردند و نوشتند اینجا کسی از دختر حمایت نمی‌کند.

آنچه درباره این ماجرا که در شهرک بریم آبادان وابسته به شرکت نفت رخ داده است گفته می‌شود ضد و نقیض است. ابتدا گفته شد این زن توسط یکی از مدیران ارشد پالایشگاه نفت آبادان مورد تجاوز قرار گرفته و باردار است. این شخص هم برای اعتراض به خانه مدیر مراجعه کرده و با برخورد و ضرب و شتم از طرف خانواده وی مواجه شده است.

نکته عجیب اینجا بود که خود مسئولان با تناقض‌گویی بسیار به حاشیه‌ها و جنجال‌ها دامن زدند و کم کم این ماجرا ابعاد دیگری به خود گرفت. مرادی رئیس کل دادگستری خوزستان از بازداشت مامور حراستی که رفتاری غیراخلاقی از خود بروز داده بود خبر داده و علت حادثه را «اختلاف قدیمی» این خانم و «تسویه حساب مالی» عنوان کرده بود. به گفته مردای این دختر جوان همراه خود مواد آتش‌زا و مقداری اسید داشته است. او از پیگیری ویژه این پرونده خبر داد.

از سوی دیگر دادستان آبادان ماجرا را حسب گزارش مرجع انتظامی و دادسرای کشیک اینگونه تعریف می‌کند که وقتی درب منزل خانواده به روی این دختر جوان باز می‌شود او با شی برنده‌ای که در دست داشته، با پسربچه‌ای که جلوی درب بوده درگیر شده و او را زخمی می‌کند که اهالی منزل با وی درگیر می‌شوند و دو خانمی که در منزل حضور داشتند او را از ناحیه صورت مورد ضرب و جرح قرار می‌دهند و بعد درگیری به خارج از منزل کشیده می‌شود.

او علت این ماجرا را اختلافات خانوادگی قبلی و مالی توصیف می‌کند. دادستان آبادان همچنین عنوان می‌کند که هر فردی که صحنه اختلافات خانوادگی مردم را در فضای مجازی منتشر کند، قطعا مورد برخورد قانونی قرار خواهد گرفت.

سخنان دختر آبادانی علیه خودش

لحظاتی پس از ماجرا دوربین صداوسیما به همراه رسانه‌ای به نام «دانا» وارد شدند و به شیوه اعترافات تلویزیونی، دختر و خانواده دختر مشغول اعتراف علیه خود شدند. بهاره چشم براه دختر آبادانی در گفتگو با صدا و سیما گفته «وقتی پسر خانواده در را باز کرد گفتم پدرت خانه است؟ گفت نه. گفتم زنگ بزن بیاد. من ماسک زده بودم با کفش رفتم داخل. همسرش من را دید جیغ زد. من از خانه فرار کردم و سوار یک خودروی گذری شدم. از آنجاییکه قبلا کیفم را زده بودند همیشه یک کاتر در کیفم داشتم. خودرو که حرکت کرد خانواده فریاد زدند که سارق. با این حرف راننده خودرو شروع کرد با مشت به صورت من زدن از طرف دیگر پسر خانواده سرش را از شیشه ماشین داخل کرد و آنجا به من مشت زد من هم با کاتر دستش را زخمی کردم. پسر از من فیلم گرفت و به من فحاشی کرد.»

حمایت عجیب از خانواده مدیر پالایشگاه آبادان

در اینکه دختر در رفتاری هیجانی و البته غیرقانونی به خانه یکی از مدیران پالایشگاه آبادان می‌رود، شکی نیست اما نکته آنجاست اولا آیا پاسخ چنین اتفاقی، زخمی کردن و حمله به دختر و دستمالی بدن اوست؟

از سوی دیگر خانواده مهاجم نیز مدعی هستند که این دختر در حالیکه همراه خود شوکر، کاتر و اسید و تینر داشته و با تجهیزات کامل به قصد سرقت وارد خانه شده و با تهدید کردن اهالی خانه و زخمی کردن مرد جوانی که در فیلم هم حضور دارد قصد سرقت داشته است.

همراه داشتن تمام این وسایل هم از تناقض‌های عجیبی است که خانواده مامور پالایشگاه مطرح کردند. در جایی از فیلم یکی از همسر مدیر پالایشگاه می‌گوید دختر آبادانی چاقو زیر گلویش گذاشته و او را می‌کشید و چند ثانیه بعد می‌گوید دختر به او گفته اگر پول ندهد، اسید روی صورتش می‌ریزد!

اینکه یک دختر بتواند همزمان گلوی یک نفر را بگیرد و چاقو در دست داشته باشد و در همان زمان تینر و اسید و شوکر را هم حمل کند و از آن استفاده هم بکند، از عجایبی است که احتمالا در فیلم‌های اکشن هالیوودی نیز وجود ندارد.

آنها ماجرا اینگونه روایت کردند که اصلا ماجرای ارتباط مدیر پالایشگاه با دختر آبادانی نبوده و فقط دختر برای دزدی آمده است و مدام می‌گوید «دلارها را بیاورید» و «طلاها را بیاورید» با این حال اینکه کسی برای دزدی زوری وارد یک شهرک باوجود ماموران حراستی شود، هم از نکات عجیب ماجراست.

یکی دیگر از عجایب ماجرا اینکه جهان نژاد یکی از مدیران پالایشگاه که خودش متهم ماجراست و در آن لحظه در خانه حضور نداشته، در فیلمی که سایت دانا منتشر کرده، خودش شهادت می‌دهد که دختر آبادانی اسید به همراه داشته است! به این ترتیب سناریوسازی آنها تکمیل می‌شود.

در حالیکه دادستان آبادان می‌گوید این دختر، یک پسربچه را با شی برنده زخمی کرده است، اما بنا بر آنچه در فیلم بازسازی صحنه ورود دختر توسط خانواده مدیر نشان داده می‌شود فردی که توسط او زخمی شده است یک پسر جوان است که در فیلم اولیه نیز مشاهده می‌شود.

از سوی دیگر درحالیکه مرادی، رئیس کل دادگستری خوزستان و خانواده مدیر مدعی از وجود اسید در دست دختر سخن گفته‌اند، اما آنطور که دختر می‌گوید و دادستان آبادان نیز درشرح ماجرا اذعان می‌کند تنها وسیله‌ای که دختر به همراه داشته است شی برنده بوده  و اصلا اسید و تینر و شوکر در کار نبوده است.

آنگونه که نیروی انتظامی خبر داده، تمام افراد حاضر در این فیلم ابتدا بازداشت می‌شوند و به جز مامور حراستی که بدن دختر را دستمالی می‌کند، بقیه با قرار قانونی آزاد شده‌اند.

اعترافات جدید دختر آبادانی

 روز بعد از حادثه، اعترافات دیگری از دختر آبادانی منتشر شد که در علیه خود صحبت می‌کند و می‌گوید: «زمان حادثه حالت طبیعی نداشته و از قبل زیر نظر پزشک مغز و اعصاب بوده است.»

عجیب‌تر آنکه پدر دختر آبادانی را هم مقابل دوربین می‌نشانند و او می‌گوید دخترش مشکل اعصاب دارد و با قرص‌های اعصاب خودش را نگه داشته و پرونده پزشکی دارد.  بعد از این اعترافات، اما توجه و حساسیت مردم در فضای مجازی هم بیشتر شد.

یکی از کاربران توییتر نوشت: «با فیلم‌هایی که امروز از ماجرای دختر آبادان منتشر کردند، معلوم شد که این دختر مشکل اعصاب و روان داشته است، مامور حراست هم که دستش میره روی سینه دختر دنبال اسلحه بوده است، خانواده هم از خودشان دفاع کردند و هر کسی هم از اختلافات خانوادگی فیلمبرداری کند دستگیر می‌شود.»

یک حقوقدان می‌نویسد:«با صحت و سقم ادعای مطروحه کاری ندارم، اما مجموع اقدامات صورت گرفته در فیلم مستوجب مجازات است و باید دادستان به آن ورود کند. عزت انسانی حتی به شرط مجرم بودن نباید مخدوش شود وگرنه عزتی برای جامعه نمی‌ماند.»

یکی دیگر هم در صفحه خود نوشت: «آقای قاضی حال من خوب نیست. وقتی می‌خواهی آن مامور حراست یا هر مقام دیگری که دستش را برای تعرض به آن دختر آبادانی دراز کرد مجازات کنی یادت باشد هزاران نفر دقیقا در همان نقطه جان دادند تا دست نامحرم متجاوز به زنان و دختران و خواهران ما نرسد.»

کاربر دیگری هم نوشت: «دختری که در فیلم غرق خون و بی‌جان دیده می‌شود همه را زده و تهدید کرده، اما اثری از ضرب و جرح روی بدن مضروبین نیست! نباید ماجرا را کش داد.»

دیگری هم می‌نویسد: «دادستان آبادان گفته به دنبال دستگیری فیلمبردار صحنه ضرب و شتم دختر آبادانی هستیم. گنه کرد در بلخ آهنگری، به شوشتر زدند گردن مسگری.»

 به نظر می‌رسد سخنان دادستان و خانواده‌ای که دختر را مورد ضرب و شتم قرار داده هیچیک نتوانسته‌اند، اذهان عمومی جامعه را اقناع کنند. اما و اگر‌ها در این ماجرا زیاد است. مشخص نیست به چه دلیل باید فیلمبردار دستگیر شود و این فرد به چه صورت امنیت جامعه را به خطر انداخته است. از سوی دیگر اصرار بر مشکلات اعصاب و روان دختر چه ارتباطی با اصل مشکلی دارد که دختر عنوان می‌کند به خاطر آن به منزل مرد رفته است.