توان آموزشی، تربیتی بالایی در فیلم های رشد وجود دارد

توان آموزشی، تربیتی بالایی در فیلم های رشد وجود دارد

دبیر چهل و ششمین جشنواده فیلم رشد گیلان گفت: جشنواره بین المللی فیلم رشد توان آموزشی و تربیتی بسیار بالایی دارد که در مخاطب اثرگذار است.

IMG17073990 - توان آموزشی، تربیتی بالایی در فیلم های رشد وجود دارد

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از شبستان ، محمد امجدی، معاون پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی آموزش و پرورش استان گیلان امروز(۱۹ آبان) در همایش استانی چهل و ششمین جشنواره بین المللی فیلم های علمی، آموزشی و تربیتی رشد که در سالن بانک صادرات استان برگزار شد، به تاریخچه برگزاری جشنواره بین المللی فیلم های رشد اشاره و اظهار کرد: برای اولین بار فیلم‌های علمی، آموزشی و تربیتی رشد در سال ۱۳۴۲ به نام «فستیوال فیلم‌های آموزنده در کشور برگزار شد.

دبیر چهل و ششمین جشنواده فیلم رشد گیلان با تاکید بر اینکه این جشنوار سابقه بسیار طولانی در کشور دارد، گفت: این جشنواره تا قبل از پیروزی انقلاب نیز ادامه داشت اما در ایام انقلاب با وقفه مواجه شد و مجددا از سال ۱۳۶۴ به متولی گری سازمان پژوهش، روند جدیدی در اجرای این جشنواره آغاز شد.

امجدی تصریح کرد: این جشنواره توان آموزشی و تربیتی بسیار بالایی دارد که در مخاطب اثرگذار است.

وی با بیان اینکه کودکان، نوجوانان و دانش آموزان مخاطبان اصلی این جشنواره هستند، تصریح کرد: آموزش و پرورش گیلان در برگزاری هر چه بهتر این جشنواره بسیار تلاش می کند به خصوص که در طول ۲ سال گذشته حمایت‌های ویژه‌ای از این جشنواره شده است.

امجدی در ادامه اذعان کرد: فیلم ها در این جشنواره در سه رتبه زرین، سیمین و برنز، رتبه بندی می شوند که در طول دوره‌های مختلف به برگزیدگان اهدا می شود.

وی توجه به توانایی فیلم سازان فرهنگی بومی را ضروری دانست و خاطر نشان کرد: در این دوره از فیلمسازان فرهنگی استان برای تولید فیلم‌های علمی، آموزشی دعوت کردیم که منجر به تولید سه فیلم خوب شد و اکنون از ۶۸ فیلمی که در این جشنواره اکران می شود سه فیلم برجسته به همت فیلم سازان گیلانی ساخته شده است.

امجدی اذعان کرد: امسال فیلم‌های جشنواره رشد از ۱۵ الی بیست۲۱ آبان در ۵۴ مرکز در مدارس سطح استان در حال اکران است.

گفتنی است،‌ در این همایش علاوه بر نمایش چند فیلم، از روسای ادارات آموزش و پرورش گیلان و رابطان جشنواره فیلم رشد قدردانی شد.

چهل و ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد و پانزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی دانش آموزان و فرهنگیان و دومین جشنواره دانشجو معلمان فیلم‌ساز از ۱۵ الی۲۱ آبان همزمان با سراسر کشور در گیلان در حال برگزاری  است.