توزیع بیش از ۶۴ هزار تن محصولات کشاورزی و دامی در گیلان مدیر تعاون روستایی گیلان خبر داد

توزیع بیش از ۶۴ هزار تن محصولات کشاورزی و دامی در گیلان

مدیر تعاون روستایی گیلان از خرید توافقی و توزیع ۶۴ هزار و ۸۰ تن انواع محصولات کشاورزی و دامی و نهاده‌ها در این استان خبر داد.

13940924000479 PhotoA - توزیع بیش از 64 هزار تن محصولات کشاورزی و دامی در گیلان

به گزارش خبر فوری رشت، تیمور رنگیدن پیش از ظهر امروز در نشست شبکه تعاون روستایی استان با اشاره به ادامه خریدهای توافقی محصولات کشاورزی و دامی در گیلان اظهار کرد: شبکه تعاون روستایی گیلان خریدهای توافقی محصولات کشاورزی و دامی و… در استان را همچنان می‌دهد.

وی با بیان اینکه در هفت ماه گذشته از سال جاری ۶۴ هزار و ۸۰ تن انواع محصولات کشاورزی، دامی و نهاده‌ها توسط شبکه تعاون روستایی گیلان خریداری شده است، افزود: این محصولات با ارزش اقتصادی ۷۳۵ میلیارد و ۷۲ میلیون ریال بوده است.

 مدیر تعاون روستایی گیلان ۴۴ هزار و ۴۵۵ تن را مربوط به خرید محصولات کشاورزی عنوان کرد و گفت: این مقدار محصولات کشاورزی با ارزش اقتصادی ۳۸۵ میلیارد و ۷۹ میلیون ریال بوده است.

وی بیشترین مقدار خرید محصولات کشاورزی را مربوط به سبوس گندم با مقدار ۱۶ هزار و ۲۶۴ تن ذکر کرد و افزود: جو و آرد جو به مقدار ۸ هزار و ۹۰ تن، کنسانتره دامی به میزان ۵ هزار و ۱۴۳ تن و… خریداری شده است.

رنگیدن درباره خرید پروتئین حیوانی از دامداران گفت: در مدت مذکور ۱۹ هزار و ۶۲۵ تن پروتئین حیوانی با ارزش اقتصادی ۳۴۹ میلیارد و ۹۹۳ میلیون ریال خریداری شده است.

وی بیشترین مقدار خرید محصولات پروتئینی را شیر به مقدار ۱۶ هزار و ۵۲۴ تن از دامداران عنوان کرد و متذکر شد: گوشت مرغ، ماهی، قرمز، تخم‌مرغ و… از دیگر محصولات خریداری شده از دامداران است.

مدیر تعاون روستایی گیلان خرید محصولات دامی را توسط شرکت‌ها و اتحادیه‌های تعاونی کشاورزی و روستایی استان بیان کرد و یادآور شد: خریدها توافقی همچنان تداوم می‌یابد.