توزیع داروی «رمدسیویر» خارج از شبکه رسمی تقلبی است معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی گیلان:

توزیع داروی «رمدسیویر» خارج از شبکه رسمی تقلبی است

به گزارش رشت۲۰، دکتر فیروز سرودی در گفت‌وگو با ایسنا با اعلام اینکه خط تولید داروی رمدسیویر (Remdesivir) از یک ماه گذشته در گیلان آغاز شده، اظهار کرد: شرکت دارویی سبحان انکولوژی، یکی از شرکت‌های تولیدکننده این دارو است.

وی با تأکید بر اینکه این دارو تنها در مراکز بیمارستانی عرضه می‌شود، افزود: رمدسیویر به‌هیچ‌وجه در سطح داروخانه‌ها توزیع نمی‌شود و صرفاً بیمارستانی است، ازاین‌رو هیچ پزشکی خارج از بیمارستان چنین دارویی را تجویز نمی‌کند.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی گیلان افزود: تجویز این دارو در خود بیمارستان و صرفاً برای بیماران کرونایی بستری با تشخیص و تائید کمیته علمی دانشگاه صورت می‌گیرد و توزیع آن تنها توسط نماینده بیمارستان از معاونت غذا و دارو ممکن است.

سرودی بر ضرورت هوشیاری مردم نسبت به توزیع تقلبی این دارو خارج‌ از مسیر رسمی تأکید کرد و گفت: ادعای داروخانه‌ها و یا سودجویان مبنی بر اینکه این دارو را در دست دارند و می‌توانند در اختیار افراد و یا بیماران احتمالی قرار دهند کاملاً کذب بوده و بدون شک توزیع دارو خارج از شبکه توزیع رسمی، تقلبی و به‌ منظور سودجویی است.

به گزارش ایسنا، در حال حاضر داروی رمدسیویر یکی از داروهایی است که به‌منظور درمان بیماران کرونایی به همراه سایر داروهای موجود از آن استفاده می‌شود.