توزیع ۲۹ هزار نهال رایگان و کاشت یک هزار اصله درخت در کلانشهر رشت

توزیع ۲۹ هزار نهال رایگان و کاشت یک هزار اصله درخت در کلانشهر رشت

مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداریکلانشهر رشت گفت: در هفته منابع طبیعی ۲۹ هزار نهال رایگانتوزیع و یک هزار اصله درخت نیز در پارک های این کلانشهر کاشت می شود.
81515222_91511455afafc

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از ایرنا محمدباقر بشردانش روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: توزیع ۲۹ هزار نهال رایگان از سوی شهرداری های مناطق پنج گانه کلانشهر رشت در هفته منابع طبیعی در بین مردم انجام می شود.
وی اظهار داشت: یک هزار اصله درخت بومی نیز در طول هفته منابع طبیعی از سوی سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری کلانشهر رشت در پارک های شقایق، مسکن مهر و پارک بانوان کاشت می شود.
مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداریرشت خاطر نشان کرد: تا پایان سال ۹۵۵ طبق برنامه ای که از آذرماه امسال آغاز شده، هشت هزار اصله درخت به درختان این کلانشهر اضافه می شود.
وی بیان داشت: در زمان حاضر، کلانشهر رشت دارای ۳۸ هزار اصله درخت در معابر و پارک ها است.
کلانشهر رشت دارای ۱۵۴ هکتار فضای سبز است که از این مساحت حدود ۶۸۸ هکتار مربوط به پارک ها و بقیه درختکاری ها و فضای سبز موجود در بلوارها، میادین و لچکی ها اختصاص دارد.
شهرداری رشت دارای پنج منطقه است، این کلانشهر، حدود ۷۰۰ هزار نفر جمعیت ثابت دارد که به طور متوسط ، این تعداد در طول روز به بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر می رسد.
از ۱۵ تا ۲۲ اسفندماه، با عنوان هفته منابع طبیعی نام گذاری شده است.