توزیع ۳۵۰ هزار برگه پاسخ به پرسش مهر رئیس جمهوری در مدارس گیلان

توزیع ۳۵۰ هزار برگه پاسخ به پرسش مهر رئیس جمهوری در مدارس گیلان

رئیس اداره فرهنگی، هنری و اردویی آموزش و پرورش گیلان گفت: ۳۵۰ هزار برگه با عنوان (هر خانواده ایرانی یک پاسخ) مربوط به پرسش مهر رئیس جمهوری در بین دانش آموزان استان توزیع شده است.
82333073-71221636

به گزارش خبر فوری رشت جمیل غریب روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: دبیرخانه کمیته برگزاری مسابقه های پرسش مهر ۱۷ با همکاری معاونت سوادآموزی گیلان نسبت به چاپ و توزیع این تعداد از برگه ها در مدارس استان اقدام کرده اند.
وی با بیان این که دانش آموزان این برگه ها را به والدین خود می دهند، اظهار کرد: والدین در بخش (خانواده) مسابقه های پرسش مهر۱۷ رئیس جمهوری شرکت می کنند.
رئیس اداره فرهنگی، هنری و اردویی آموزش و پرورش گیلان تصریح کرد: در پرسش مهر رئیس جمهوری خانواده ها، دانش آموزان مقاطع ابتدایی، دوره اول و دوم متوسطه ، فرهنگیان و دانشجو معلمان می توانند شرکت کنند.
وی بیان داشت: علاقمندان برای شرکت در این مسابقه در رشته های سخنوری، مقاله پژوهشی، شعر، داستان نویسی،وبلاگ، گرافیک شامل تصویر سازی، پوستر ، عکاسی، طراحی، نقاشی، خوشنویسی، فیلم کوتاه ، مستند، نمایشنامه نویسی و …. می توانند شرکت کنند.
دبیر کمیته مسابقه های پرسش مهر ۱۷ رئیس جمهوری آموزش و پرورش گیلان یادآور شد: خانواده ها، دانش آموزان و همکاران فرهنگی در استان تا ۳۰ آذر می توانند آثارشان را به دبیرخانه مستقر در ادارات آموزش و پرورش ارایه دهند.
رئیس جمهوری پرسش مهر ۹۶-۹۵ را به مساله خشونت اختصاص داد و از دانش آموزان سوال کرد: خشونت از کجا نشات گرفته است؟ چگونه عده ای خشونت را می آموزند؟ در برابر خشونت چگونه باید ایستادگی کرد؟
رئیس جمهوری در تکمیل پرسش خود از دانش آموزان سراسر کشور سوال کرد: چگونه می توانیم کشور و جامعه ای دارای رحمت اسلامی و نبوی داشته باشیم؟ چگونه می توانیم جوامع، منطقه و جهان را از خشونت برهانیم؟
بیش از ۳۷۰ هزار دانش آموز در استان گیلان تحصیل می کنند.