توسط انجمن عکاسان رشت؛ برپایی نمایشگاه دوربین و لوازم قدیمی عکاسی در رشت

توسط انجمن عکاسان رشت؛ برپایی نمایشگاه دوربین و لوازم قدیمی عکاسی در رشت

به گزارش رشت۲۰ و به نقل از گیل خبر، نمایشگاه دوربین و لوازم قدیمی عکاسی توسط انجمن عکاسان رشت روز دوشنبه ۲۵ آذر در دفتر موسسه سبزکاران برگزار شد.

در این نمایشگاه مجموعه های شخصی افشین میرزائی و مجتبی صفری قربانی با حضور خودشان به نمایش گذاشته شد و توضیحات لازم درباره ی این مجموعه ها توسط صاحبان آن به حاضرین ارایه شد.

این مجموعه ها شامل دوربین های قدیمی، در قطع های بزرگ، متوسط و کوچک بود که قدیمی ترین دوربین این مجموعه مربوط به سال ۱۹۳۲ میلادی و لواز جانبی قدیمی تر مربوط به سال ۱۹۲۳ میلادی نیز در این مجموعه دیده می شد. در این نمایشگاه اسناد و عکس هایی مربوط به سال های ۱۳۱۰ خورشیدی از شهر رشت در معرض دید قرار گرفت.

از سایر لوازم قابل اشاره که در معرض نمایش قرار گرفت می توان به مجموعه نگاتیوها، اسلایدها، فیلترهای عکاسی، فلاش ها و نورهای مصنوعی، دوربین های فیلمبرداری ۸ و ۱۶ میلیمتری و آپارات های نمایش فیلم اشاره کرد.

همچنین کارگاهی با عنوان سیر تحول عکاسی از آنالوگ تا دیجیتال توسط الوند رضازاده رییس انجمن عکاسان رشت برگزار شد.که ازعمده مباحث مطروحه دراین کارگاه می توان به تاریخچه پیدایش وساخت انواع دوربینهای عکاسی درکشورهای مختلف جهان روشهای ساخت انواع فیلمهای عکاسی کاربردفیلترهادرعکاسی رنگی وسیاه وسفیدوروشهای چاپ وظهور فیلم عکاسی وهمچنین جایگزینی دوربینهای دیجیتالی وانواع سنسورها وکاربرد آنهاوهمچنین شباهت هاوتفاوتهای عکاسی آنالوگ ودیجیتال اشاره نمود.