تکلیف زمان برگزاری انتخابات مجلس در شهرستان استانه اشرفیه مشخص شد

تکلیف زمان برگزاری انتخابات مجلس در شهرستان استانه اشرفیه مشخص شد

به گزارش رشت۲۰ و به نقل از وزارت كشور؛ جمال عرف معاون سیاسی وزیر کشور در بخشی از سخنان خود که به شکل ویدیو کنفرانس برگزار شد، به موضوع برگزاری دور دوم انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و اظهار داشت: بعد از صحبت‌ها و نشست‌های متعدد با مسئولان وزارت بهداشت، در نهایت تصمیم بر برگزاری انتخابات مرحله دوم مجلس شورای اسلامی در تاریخ ۲۱ شهریور ماه شد.

وی افزود: با وضعیت کنونی شیوع بیماری کرونا و پیش بینی‌های مطرح در این خصوص، طبیعی است که باید برنامه ریزی‌های لازم را برای حفظ سلامت مردم و البته به جریان افتادن شئونات زندگی مردم داشته باشیم.

رییس ستاد انتخابات کشور با تأکید بر این که باید برای اجرای این انتخابات تمام آمادگی‌های لازم بهداشتی و درمانی را داشته باشیم، گفت: مسأله تأخیر در برگزاری انتخابات که با هماهنگی شورای نگهبان از ۲۹ فروردین به ۲۱ شهریور موکول شد با هدف حفظ سلامت مردم بود.

وی افزود: با هماهنگی‌هایی که با متولیان حوزه سلامت و ستاد ملی مدیریت مقابله با کرونا صورت گرفته، تلاش داریم به بهترین نحو ممکن، انتخابات دور دوم مجلس شورای اسلامی را برگزار کنیم.

معاون سیاسی وزیر کشور با اشاره به این که کاندیدا‌های مرحله دوم انتخابات مجلس در دور اول فعالیت داشتند و بالاترین میزان آرا را داشتند، در نتیجه برای مردم شناخته شده هستند؛ گفت: در بازه زمانی یک هفته‌ای تبلیغات، کاندیدا‌ها می‌توانند در بستر فضای مجازی، برنامه‌ها و دیدگاه هایشان را با مردم حوزه انتخابیه خود به اشتراک گذارند.

عرف با بیان این که به خاطر حفظ سلامت مردم، همان بازه زمانی ۱۰ ساعت را در فرایند رأی گیری خواهیم داشت، گفت: تمدید زمان اخذ رأی انجام نخواهد شد و فرایند رأی گیری در ساعت ۱۸ عصر پایان خواهد گرفت.

وی تصریح کرد: وزارت کشور در نظر دارد جلسه‌ای در هفته اول شهریور ماه در سالن پیامبر اعظم (ص) با رییس ستاد انتخابات استان، فرماندار حوزه انتخابیه و نامزد‌های حاضر جهت تبیین دقیق رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار کند.

رییس ستاد انتخابات کشو با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در روز عید سعید قربان در خصوص دو جریان تحریف و تحریم گفت: امروز کشور با دو مسأله تحریم‌های ظالمانه و تحریف دستاورد‌ها مواجه است.

وی در این باره اظهار داشت: همان طور که معظم له نیز تأکید کردند، اگر جریان تحریف شکست بخورد و امید و نشاط در جامعه زنده شود، قطعاً تحریم‌ها هم شکست خواهد خورد.