تکمیل و آماده سازی معابر مسکن مهر رشت مدیرکل راه و شهرسازی گیلان خبر داد

تکمیل و آماده سازی معابر مسکن مهر رشت

مدیرکل راه وشهرسازی از تکمیل و آماده سازی معابر مسکن مهر خبر داد و گفت: بزودی با همکاری شهرداری رشت وضعیت معابر مسکن مهر رشت با استفاده از میزان قیر اختصاصی به مسکن مهر بهبود می یابد.

شورای+مسکن

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از موج ، علی خاوری در چهارمین جلسه شورای مسکن استان گیلان با تبریک میلاد نبی مکرم اسلام وامام جعفرصادق(ع) گفت: شورای مسکن تکالیف متعددی برعهده دارد که درسالیان اخیر به علت تکالیف سنگین و متعدد مسکن مهر محوریت جلسات حول مسکن مهر می چرخد تا انشاء الله با سرانجام رساندن مسکن مهر،  جلسات آتی به موضوعات دیگر پراخته شود.

خاوری با ارائه آماری از مسکن مهر استان گفت: مجموع تعهدات راه و شهرسازی استان در شهرهای بالای ۲۵ و زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت ۵۱هزار و ۳۷۰ واحد بوده که تاکنون ۳۹ هزار و۵۳۹ واحد تحویل شده و۱۸۱۳ واحد اتمام یافته و آماده تحویل به متقاضی است.

وی افزود: از مجموع کل تعهدات، ۱۱هزار و ۸۳۱ واحد با متوسط پیشرفت ۷۵ درصد باقیمانده است که از این میزان، ۵۵۷۱ واحد دارای متقاضی و ۶۲۶۰  واحد فاقد متقاضی است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر تمام انرژی مجموعه وزارت راه و شهرسازی در سراسر کشور به بخشی متمرکز شده است که دارای متقاضی  است.

مدیرکل راه وشهرسازی از بخش تعاونی های مسکن مهر به عنوان پاشنه آشیل یاد کرد وگفت: از واحد های باقیمانده دارای متقاضی بالغ بر ۳۸۴۳ واحد شامل تعاونی ها می شود که نیازمند کمک ارگانهای دخیل از جمله اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی، پیمانکاران طرف قرار دادو…. می باشد تا انشاء الله به سرانجام مطلوب برسد.

وی خاطر نشان کرد: امیدواریم با تغییر رویکرد و خارج نمودن واحدهای باقیمانده از رشد درصدی و تبدیل آن به کار مشخص وتبدیل بلوک، تحولی در اتمام هرچه سریعتر واحد های باقیمانده ایجاد شود به طوریکه با تخصیص اعتبار بلوک به بلوک حرکت کرده و واحدها را آماده سازی وتحویل نماییم.

مدیرکل راه وشهرسازی از تکمیل و آماده سازی معابر مسکن مهر خبر داد و گفت: بزودی با همکاری شهرداری رشت  وضعیت معابر مسکن مهر رشت  با استفاده از میزان قیر اختصاصی به مسکن مهر بهبود می یابد.

در ادامه هریک از اعضای شورا به بیان دیدگاههای خود برای رفع مشکلات مسکن مهر و مسائل پیرامون آن پرداختند و خواستار تعامل هرچه بیشتر دستگاههای خدمات رسان در حوزه مسکن مهر شدند.