تیم پزشکی گیلان به مناطق زلزله زده کرمانشاه اعزام شد

به گزارش خبر فوری رشت و بقل از تسنیم ، شاهرخ یوسف زاده چابک در گفت وگویی با اعلام اینکه تیم دوم دانشگاه علوم پزشکی گیلان ظهر امروز به مناطق زلزله زده کرمانشاه اعزام شد اظهار داشت: نیروهای پزشکی متخصص، عمومی، پرستار و ماما در قالب این تیم اعزام شدند
وی گفت: تیم اعزامی دانشگاه علوم پزشکی گیلان شامل ۸ پزشک عمومی، یک متخصص جراحی عمومی، ۲ دستیار تخصصی جراحی، یک ماما، یک کارشناس اتاق عمل، یک کارشناس بیهوشی، ۱۴ پرستار ، ۲ بهیار و ۳ پشتیبان است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه ۱۰ قلم کالای پزشکی به تعداد ۵ هزار و ۵۰۰ عدد همراه با این تیم به مناطق زلزله زده کرمانشاه ارسال شد افزود: این اقلام به همت خیران سلامت و با همکاری معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی گیلان تهیه شده است.
وی با اشاره به بررسی های انجام شده توسط کارشناسان اعزامی به مناطق حادثه دیده و نیاز مبرم زلزله زدگان به آب، پتو و مواد خوراکی خاطرنشان کرد: هموطنان گرامی می توانند کمک های خود را به دانشگاه علوم پزشکی گیلان تحویل دهند تا به مناطق زلزله زده ارسال شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان عنوان داشت: ساکنان دیگر شهرستان های استان گیلان نیز که مایل به کمک رسانی به زلزله زدگان استان کرمانشاه هستند می توانند اقلام مدنظر خود را به دفاتر شبکه های بهداشت تحویل دهند.
به گزارش تسنیم،نخستین تیم اعزامی دانشگاه علوم پزشکی گیلان ۲۲ آبان ماه به همراه ۲ دستگاه اتوبوس و ۵ دستگاه آمبولانس جهت کمک رسانی به زلزله زدگان استان کرمانشاه به مناطق حادثه دیده اعزام شده بودند.