ثبت‌نام ۴۰۰ هزار خانوار گیلانی در سرشماری اینترنتی معاون آمار سازمان برنامه و بودجه گیلان خبر داد

ثبت‌نام ۴۰۰ هزار خانوار گیلانی در سرشماری اینترنتی

معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان از ثبت‌نام ۴۰۰ هزار خانوار معادل مشارکت یک‌میلیون و ۲۰۰ هزار نفر در سرشماری اینترنتی نفوس و مسکن در استان خبر داد.

13950718000735 PhotoA - ثبت‌نام 400 هزار خانوار گیلانی در سرشماری اینترنتی

به گزارش خبر فوری رشت، وحید طیفوری در رشت با اشاره به آغاز سرشماری اینترنتی عمومی نفوس و مسکن از سوم مهر ماه جاری اظهار کرد: تعداد ۴۰۰ هزار خانوار گیلانی در سرشماری اینترنتی نفوس و مسکن ثبت‌نام کردند.

وی به مشارکت یک‌میلیون و ۲۰۰ هزار نفر گیلانی در سرشماری اینترنتی نفوس و مسکن اشاره کرد و افزود: ساعت ۲۴ امشب مهلت ثبت‌نام اینترنتی به اتمام می‌رسد.

معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان با بیان اینکه سرشماری حضوری عمومی نفوس و مسکن همزمان با سراسر کشور در استان آغاز شده است، تصریح کرد: خانوارهایی که در سرشماری اینترنتی ثبت‌نام کردند کد آماری خود را به مأموران سرشماری ارائه کنند.

طیفوری، آغاز سرشماری حضوری عمومی نفوس و مسکن را از ۲۸ مهرماه جاری خواند و بیان کرد: ۲۸ آبان ماه امسال سرشماری حضوری نفوس و مسکن به اتمام می‌رسد.

وی، خواستار همکاری مردم با مأموران سرشماری حضوری عمومی نفوس و مسکن به منظور ثبت اطلاعات دقیق‌تر شد و گفت: بعضی از کدهای آماری ممکن است نامعتبر باشد.

معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی با اشاره به اینکه تهیه چارچوب آماری و تهیه آمار جمعیتی در پایین‌ترین سطح جغرافیایی از اهداف سرشماری‌هاست، خاطرنشان کرد: تهیه آمارهای نفوس و مسکن برای صفت‌های نادر، ارزیابی و تکمیل داده‌های ثبتی و تهیه اطلاعات پایه برای توسعه آمارهای ثبتی از دیگر اهداف سرشماری‌هاست.

طیفوری به جمع‌آوری اطلاعات به روش‌های اجرایی متفاوت اشاره کرد و یادآور شد: سرشماری‌ها به سه روش سنتی، ترکیبی و ثبتی طبقه‌بندی می‌شود.

به گفته وی، روش ترکیبی سرشماری به صورت جمع‌آوری داده از طریق پست، تلفن، اینترنت و به روش مستقیم یا چهره به چهره انجام می‌شود.

معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی با بیان اینکه روش سرشماری عمومی نفوس و مسکن در ایران تا سال ۱۳۹۰ به صورت سنتی بود، اظهار کرد: سال گذشته سرشماری با استفاده از تبلت در برخی از نقاط ایران انجام شده است.

طیفوری به کاهش مأموران آمارگیر در این دوره از سرشماری عمومی نفوس و مسکن در گیلان اشاره کرد و گفت: امسال تعداد آمارگیران نسبت به سال ۹۰، یک‌سوم کاهش پیدا کرده است.