ثبت اطلاعات بیش از یک میلیون گیلانی در سامانه سرشماری

ثبت اطلاعات بیش از یک میلیون گیلانی در سامانه سرشماری

اطلاعات ۱۸۵ هزار خانوار گیلان تاکنون در سامانه سرشماری عمومی نفوس و مسکن ثبت شده است.
5315648 401 - ثبت اطلاعات بیش از یک میلیون گیلانی در سامانه سرشماری

به گزارش خبر فوری رشت ،معاون اطلاعات و آمار سازمان برنامه و بودجه گیلان امروز اعلام کرد : این تعداد خانوار معادل یک میلیون و ۱۶۷ هزار نفر از جمعیت گیلان است.

وحید طیفوری افزود : تاکنون اطلاعات ۴۵ و ۵ دهم درصد از تعداد جمعیت و ۴۲ درصد تعداد خانوار گیلان در سامانه اینترنتی سرشماری عمومی نفوس و مسکن ثبت شده است.
وی اعلام کرد : تاکنون بیشترین ثبت اینترنتی اطلاعات خانوارها در سامانه سرشماری عمومی نفوس و مسکن در شهرستان های سیاهکل با ۷۰ درصد تعداد  جمعیت، رضوانشهر با ۶۸ درصد و رودبار ۶۵ درصد انجام شده است.
معاون اطلاعات و آمار سازمان برنامه و بودجه گیلان گفت : کمترین ثبت اینترنتی اطلاعات خانوارها هم در شهرستان های رشت ۳۹ درصد  تعداد جمعیت ، بندرانزلی ۳۸ درصد و صومعه سرا ۳۳ درصد انجام شده است.
وحید طیفوری افزود : ثبت اینترنتی اطلاعات خانوارها در سامانه سرشماری نفوس و مسکن برای دومین بار به مدت۳ روز تمدید شد و تا ساعت ۲۴ روز جمعه ۳۰ مهر ادامه دارد.
وی از شهروندان خواست در مهلت باقی مانده اطلاعات خود را در سامانه سرشماری ثبت کنند.
معاون اطلاعات و آمار سازمان برنامه و بودجه گیلان اعلام کرد : در مرحله دوم سرشماری عمومی نفوس و مسکن که از ۲۸ مهر آغاز شد و تا ۲۸ آبان ادامه دارد  ماموران آمارگیر به در خانه شهروندان مراجعه و اطلاعاتشان را ثبت می کنند.
وحید طیفوری افزود : در این مرحله ماموران آمارگیر اطلاعات خانوارهایی که در مرحله اینترنتی سرشماری عمومی نفوس و مسکن شرکت نکرده اند  را ثبت می کنند.
وی تصریح کرد : در مرحله دوم این سرشماری ماموران آمارگیر همچنین کد رهگیری خانوارهایی را که اطلاعاتشان را بصورت اینترنتی ثبت کرده اند دریافت می کنند.
براساس سرشماری عمومی نفوس و مسکن  سال ۹۰ جمعیت گیلان ۲ میلیون و ۴۸۴ هزار نفر است.