ثبت بیش از ۴٫۴ میلیون تردد در محورهای استان گیلان مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان خبر داد:

ثبت بیش از ۴٫۴ میلیون تردد در محورهای استان گیلان

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان از ثبت ۴ میلیون و ۴۴۰ هزار و ۸۴۲ تردد در محورهای استان گیلان در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی خبر داد.
71939t - ثبت بیش از 4.4 میلیون تردد در محورهای استان گیلان

مهندس ناصر آل‌محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه گیلان،از ثبت بیش از ۴٫۴ میلیون تردد در محورهای استان گیلان در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی خبر داد و اظهار کرد: طبق آمار دریافتی از ۳۷ سامانه ترددشمار(محور رفت و برگشت) اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان در سطح راه های گیلان حاکی است که طی روزهای هشتم تا دوازدهم ماه محرم، تعداد ۴ میلیون و ۴۴۰ هزار و ۸۴۲ تردد در سطح راه‌های استان گیلان ثبت شد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان افزود: طی این مدت،تعداد ۲۲۵ هزار و ۴۹۸ دستگاه خودرو به استان وارد و تعداد ۲۱۹ هزار و ۷۶۹ دستگاه وسیله نقلیه از استان خارج شدند.

وی با بیان اینکه محور امامزاده هاشم – رشت با ۱۵۸ هزار و ۲۳۳ خودرو بیشترین تردد و رتبه اول را داراست، عنوان کرد:محور آستانه اشرفیه – لاهیجان با ۱۵۴ هزار و ۲۶۶ تردد در جایگاه دوم قرار دارد.

این مقام مسئول استان گیلان را در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی از نظر نرخ جریان تردد پنجمین استان پرتردد کشور دانست و گفت:آمارها حاکی از آن است که محور رودبار – منجیل ورود ۶۰ هزار خودرو در یک بازه زمانی ۲۴ ساعته(۲۳ مهر) را تجربه کرد.

به گزارش ایسنا،بسیاری از هموطنان در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی سفر به زادگاه خود و برگزاری عزاداری سنتی را ترجیح می‌دهند لذا در این ایام میزان تردد در محورها به طرز قابل ملاحظه‌ای افزایش می‌یابد که استان گیلان نیز از این قاعده مستثنی نیست.