ثبت ۸ وقف جدید در شهرستان رشت حجت الاسلام کریمی خبرداد:

ثبت ۸ وقف جدید در شهرستان رشت

رئیس اداره اوقاف رشت با بیان اینکه از ابتدای سالجاری تاکنون ۸ مورد وقف جدید در شهرستان به ثبت رسیده است، گفت: در حال حاضر شهرستان رشت مجموعا ۳۶۵ موقوفه و بالغ بر ۴ هزار رقبه دارد.
IMG14380944 - ثبت ۸ وقف جدید در شهرستان رشت
به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از ایکنا حجت الاسلام والمسلمین حمیدرضا کریمی، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان رشت گفت: وقف را از مهم‌ترین عوامل فروزان ماندن مشعل دانش و انجام پژوهش علمی در دنیای اسلام بلکه سراسر جهان خواند و اظهار کرد: اگر حقیقت وقف‌ درست شناخته شود و مورد توجه قرار بگیرد، امروز نیز می‌تواند بیش از پیش کارساز و سرنوشت ساز باشد و نقش مؤثر خویش را در پیشبرد علوم و فنون و ابلاغ ارزش‌های الهی و انسانی به نحو احسن ایفا کند.
وی افزود: بهترین تبلیغ برای سنت حسنه وقف اجرای امینانه نیات واقفین خیر اندیش، معرفی وقف های احیا شده و تلاش هرچه بیشتر در جهت احیا رقبات وقفی است.
رئیس اداره اوقاف رشت با بیان اینکه از ابتدای سالجاری تاکنون ۸ مورد وقف جدید در شهرستان به ثبت رسیده است، گفت: بیشترین نیات واقفین کمک به فقرا و ایتام، انجام فعالیت های قرآنی بوده است.
حجت الاسلام کریمی بیان کرد: در حال حاضر شهرستان رشت مجموعا ۳۶۵ موقوفه و بالغ بر ۴ هزار رقبه دارد.
وی ضمن گرامیداشت اربعین حسینی، ادامه داد: ۱۰ صبح فردا به مناسبت گرامیداشت اربعین اباعبدالله الحسین(ع) مراسمی در بقعه امام زاده هاشم با سخنرانی حجت الاسلام ایران عقیده، دادستان فومن برگزار می شود.